Tron kurucusu Justin Sun, 190.000 ETH stake etti

Tron'un kurucusu Justin Sun, bugün 190 bin ETH'yi Lido'ya aktararak stake etti. 190 bin ETH'lik işlem, Lido'ya şimdiye kadarki en büyük günlük ETH girişi rekorunu kırdırdı.

Ethereum’da staking yaparak getiri elde etmeyi kolaylaştıran bir protokol olan Lido Finance, protokole şimdiye kadarki en büyük günlük ETH girişinin bugün gerçekleştiğini açıkladı. Twitter hesabından yapılan açıklamada, 150 binden fazla ETH’nin stake edilmek üzere Lido’ya aktarıldığı belirtildi. İlk işlemlerden 6 saat sonra 40 bin ETH daha gönderildi ve böylece 190 bin ETH tek bir cüzdan tarafından stake edildi.

Yaklaşık 300 milyon dolarlık bu ETH işlemi Tron’un kurucusu Justin Sun tarafından yapıldı. Sun’ın Lido’ya tam olarak 190 bin 100 ETH gönderdiği belirlendi. Aktarımın yapıldığı Justin Sun kontrolündeki cüzdanda 400 milyon doların üzerinde değere sahip kripto para bulunuyor. Bunların 300 milyonunu staking işleminden sonra alınan stETH’ler, geri kalanını ise 53 milyon dolar değerinde 33 binden fazla ETH ile Aave’de kilitli toplamda 50 milyon dolarlık USDT ve USDC oluşturuyor.

Ne kadar getiri sağlayacak

Ethereum’da staking getirisi, haberin yazıldığı gün itibari ile yıllık yüzde 4.9 seviyesinde. Justin Sun örneğinden hareket edilirse, 190 bin ETH’nin yıllık getirisi yaklaşık 9 bin 300 ETH olacak. Bu da mevcut fiyatlarla 14 milyon 500 bin dolarlık bir getiriye karşılık geliyor.

Piyasa değeriyle en büyük ikinci kripto para olan Ether, TSİ 23.50’de bin 570 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl