Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

TRON CEO’sundan duyurunun duyurusu: “Çok önemli bir karar aldım…”

Tron kurucusu Justin Sun'dan yine "duyurunun duyurusu" geldi. Sun, önümüzdeki günlerde TRON ekosistemi için aldığı çok önemli bir kararı açıklayacağını belirtti.

Tron’un (TRX) CEO’su ve kurucusu Justin Sun, dün TRON ekosistemi için ‘büyük bir şey’ açıkladı. Ancak Sun daha önce yaptığı gibi, sadece bir ‘duyurunun duyurusunu’ açıkladı. Bu durumu, TRON topluluğunun haberlerin ne olabileceği konusunda spekülasyon yaratmasına sebep oldu.

Twitter’dan duyurusunu yapan Justin Sun, aldığı karardan sadece Tron’un değil, BitTorrent (BTT), Just (JST) ve WIN’in de fayda sağlayacağını belirtti:

“Önümüzdeki günlerde açıklayacağım çok önemli bir karar aldım. Bu karardan $TRX/ $BTT/ $JST/ $WIN ve tüm TRON ailesi fayda sağlayacak. Yeni bir başlangıç olacak. Yeni bir macera! En iyisi henüz gelmedi.”

Geçmişte duyurunun duyurusunu yapmasıyla bir kısım yatırımcı kitlesi tarafından tepki alan Sun; BitTorrent ve DLive’ın satın alınması, Bitfinex’e yatırımı, JustSwap’ın başlatılması, TRON için bir Twitter emojisi yaratılması ve hatta Warren Buffet’la olan abartılı öğle yemeği konusunu da bu şekilde açıklamıştı.

Sun’ın hangi konuyla ilgili nasıl bir açıklama yapacağı konusunda hala bir netlik olmadığı için TRON topluluğu spekülasyonlar konusunda bile bir noktada toplanamıyor. Ancak uzmanlar bunun, son zamanların yükselen değeri DeFi’yla ve Tron’un merkezsiz finans ekosistemiyle ilgili bir açıklama olabileceğini belirtiyorlar. Bu fikir de zaten, Sun’ın yeni maceranın TRX, BTT, JST ve WIN’i içereceği şeklindeki ifadesine de uyuyor. Çünkü bu dört kripto paranın birbirlerinden yararlanabilmesinin tek yolu bir DeFi platformu gibi gözüküyor.

Sun’ın bu tarz bir açıklama yoluna gitmesi ise özellikle Twitter topluluğundan tepki aldı. Sun’ın, Tron fiyatını manipüle etmeye çalıştığı da iddia edildi. Hatırlanacağı üzere özellikle 2017’deki boğa koşusunda açıklamanın açıklaması bile bir coin fiyatının artmasında etkili oluyordu.

O dönem Justin Sun, çok büyük bir anlaşma olarak nitelediği bisiklet şirketi oBike anlaşmasını duyurmuş ancak duyuru hiçbir şekilde etkili olmamıştı. Birçok Twitter kullanıcısı da Sun’a sosyal medyada bu açıklamayı hatırlattı ve tepki gösterdi.

Bir kullanıcı, “Bu tarz açıklamalar 2020 yılında işe yaramaz dostum. Artık 2017’de değiliz… OCN Bike açıklaması gibi olmasın…” dedi.

TRON fiyatı da Justin Sun’ın açıklamasının ardından kıpırdamadı bile ve 0.0262 dolar civarındaki gidişatını sürdürdü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl