Justin Sun’un TRON için 2019 planları

2017 yılında kurduğu TRON'u en büyük ilk 10 kripto paradan biri haline getiren Justin Sun'un 2019 yılı için ne gibi planları var?

Justin Sun’un kurucusu olduğu TRON (TRX), son zamanlarda Stellar’ın kurucusu Jed McCaleb dahil birçok kripto para uzmanı tarafından ‘çöp’ olarak nitelense de yaklaşık 1.5 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahip en büyük 10 kripto paradan biri olduğu gerçeği de ortada.

2017 yılında ortaya çıkan TRX, geçen sene 0,001 dolar seviyelerinden 250 kat artarak 0,25 doların üzerine kadar yükselmişti. Kripto para bugün 0,021 dolardan alıcı buluyor. 2017 yılındaki seviyeye göre yine de 20 kat değerli.

Kurucusu Justin Sun ve TRON projesi, sosyal medyayı oldukça etkili bir şekilde kullanıyor. Sun, kişisel Twitter hesabında yaklaşık 700,000 takipçiye ulaşmış durumda ve bu onu kripto para ekosistemindeki en etkili kişilerden biri haline getiriyor. TRON Vakfı’nın resmi Twitter hesabı da 350,000 takipçiyi aşıyor. Sosyal medyayı etkili kullanmaları, TRON’un başarılı bir şekilde topluluk oluşturmasında oldukça etkili oldu.

 

Sun, 2018 yılında TRON için ortaya koyduğu hedeflerden birçoğunu tamamladı. TRON, 2018 yılında Ethereum’a kıyasla daha fazla işlem hacmine, EOS’la kıyaslandığında daha fazla hesaba ulaştı. Bunların yanı sıra TRON kullanıcı sayısı 1 milyonu geçti, TRON sanal makinesinin piyasaya sürülmesinin ilk 60 gününde 80’in üzerinde merkeziyetsiz uygulama oluşturuldu ve TRON, en büyük ilk 10 kripto para arasına girdi.

Sun’un şimdi TRON’da 2019 için ciddi hedefleri var ve bu hedeflerin başarılıp başarılamayacağı merakla bekleniyor.

Onlardan bazıları şöyle:

– TRON’u ilk 4 kripto paradan biri yapmak
– TRON’u Ethereum’dan daha büyük bir ekosistem haline getirmek
– BitTorrent’in 100 milyon kullanıcısını Blockchain’e getirmek
– TRON’u en büyük merkeziyetsiz ekosistem yapmak

Sun’un TRON’la bu hedeflere ulaşıp ulaşmayacağı büyük ölçüde piyasanın durumuna bağlı olacak. 2019 yılı Bitcoin için bahar havasında geçerse projenin hedefleri tutturma şansı o kadar yüksek olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun