Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Tron CEO’su Justin Sun’ın rüşvet olayı açığa çıktı

Yaptığı reklam ve pazarlama stratejileriyle adından söz ettiren ve çoğu zaman da tepki alan TRON kurucusu ve CEO'su Justin Sun'ın kendisiyle ilgili yapılan olumsuz yorumları rüşvet karşılığında sildirdiği ortaya çıktı.

Justin Sun’ın, dünyanın en çok kullanılan yorum ve paylaşım platformlarından olan Reddit’teki bir moderatöre kendisi hakkındaki kötü yorumları sildirmek için rüşvet verdiği belirtildi.

The Verge’ün verdiği bilgiye göre; u/perogies adlı bu moderatör r/Bitcoin, r/btc ve r/CryptoCurrency dahil olmak üzere kripto para birimiyle ilgili birden çok alt başlıkta sürekli olarak yazan ve bilinen bir isimdi.

Fikir özgürlüğüne adanmış biri…

Haber, Justin Sun’ın eski bir çalışanının verdiği bilgilere göre yazıldı ve bu çalışan, moderatörü “kendini ifade özgürlüğüne adamış biri” olarak tanımladı.

Sun’ın hoşuna gitmedi

Sun’la birlikte geçmiş dönemde çalışmış olan bu kişiye göre u/perogies; her şeyi merkeziyetsiz hale getirmek isteyen bu endüstri için gerekli bir karakterdi ancak Tron’un politikalarıyla uyuşmayan yorumlar yapmıştı!

Hesabı silindi, ortadan kayboldu

Sun ise yorumları rüşvet ödeyerek istediği şekilde sildiriyordu. Bir süre sonra ise moderatör Sun’ın bitmek tükenmek bilmeyen isteklerinden bıktı ve Sun’ı kendisine verdiği rüşvetleri ifşa etmekle tehdit etti. Ancak bu olayın ardından Pekin ofisi devreye girdi ve moderatörün hesabı silindi, hatta kendisi de ortadan kayboldu.

u/perogies’in son yorumlarına bakıldığında ise Tron topluluğu tarafından bile konuşulan eleştirilerin yapıldığı dikkat çekiyor.

Sun’ın mobbing’leri…

2018’de Bittorent’i alan Justin Sun’ın çalışanlarına kötü bir iş ortamı sağladığı hatta eleştiri yapanları sert şekilde sindirdiği ve mobbing yaptığı iddia edilmişti. Hatta iki eski çalışan Richard Hall ve Lukasz Juraszek, Sun’ı iş ihlalleri sebebiyle mahkemeye vermişlerdi.

Sun, kendisi ve TRON hakkında yapılan kötü yorumları sildirmeyi başardı ancak itibarı da büyük darbe aldı. Geçmişte Tesla hediye kampanyası, sahte Twitter anketleri ve Tron topluluğunun dünya nüfusundan daha fazla olduğuna yönelik yorumları Justin Sun’ın skandal hareketleri arasında yer alıyor.

Sun’ın, Çinli dev Alibaba’nın kurucusu olan Jack Ma ile olan ilişkisi de hep tartışma konusu oldu. Ma’nın koruması altında olduğu belirtilen Sun’ın hareketlerinin aslında Alibaba ve Ma tarafından hiç de hoş karşılanmadığı belirtildi. Eski çalışanın verdiği bilgiye göre de; bir Tron çalışanı, geçmişte Alibaba’nın pazarlama müdürlerinden birine gidip Justin Sun ve Tron’dan bahsedince, “Lütfen onunla herhangi bir işin içinde yer almak istemiyoruz” cevabını aldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl