Digibyte kurucusundan Justin Sun’a: Adi sahtekâr

Digibyte'ın kurucusu Jared Tate, TRON'un kurucusu ve aynı zamanda Poloniex'in yatırımcılarından biri olan Justin Sun'a ateş püskürdü. Tate, Sun'u "adi sahtekâr" olarak nitelendirdi.

Geçen yılın sonlarında ateşlenen Digibyte-Justin Sun-Poloniex gerilimi sürüyor.

Aralık ayında Digibyte’ın kurucusu Jared Tate’in Poloniex, TRON ve Justin Sun’ı eleştiren ifadelerinin ardından Poloniex, Digibyte’ı borsadan çıkarma kararı almıştı.

30 Ocak itibari ile Digibyte, beraberindeki birkaç kripto parayla beraber tamamen kaldırılacak. Borsa, Cumartesi günü bu kripto paralardan herhangi birine sahip olan kullanıcıların kripto paralarını 30 Ocak günü TSİ 20.00’ye kadar çekmesi gerektiğini hatırlattı.

Poloniex’in son tweet’lerinden sonra Tate, listeden çıkarmayı açık bir savaş ilanı olarak değerlendirdi. Tate, Poloniex’e yönelik “Sizi izliyoruz. Açıkça savaş ilan ettiniz. Sizin adi sahtekâr [patronunuz] Justin Sun, omurgasız Jeremy Allaire’ye rüşvet vermiş olabilir ama bu daha başlangıç.” ifadelerini kullandı.

Digibyte kurucusu daha önce de Binance’i eleştirerek gündeme gelmişti. Tate, geçen sene Binance’in 2017 yılında açıldığında DGB’nin listelenme için tüm aşamaları geçtiğini ve borsada listelenmek için kendilerine söz verildiğini söylemişti. Buna karşın Tate, Binance tarafından talep edilen listeleme ücretini reddetmelerinden dolayı DGB’nn Binance’te listelenmediğini ileri sürdü. Geçtiğimiz Eylül ayında bir açıklama daha yapan Tate, Binance ekibiyle video görüşmesi yaptığını ve borsanın listeleme için 300,000 dolara ek blok zincirinin hack’lenmesi gibi olaylara karşı bir sigorta amacıyla tüm DGB’nin yüzde 3’ünü istediğini yazmıştı.

Digibyte, 2013 yılında Bitcoin’den çatallanarak geliştirilmiş ve 2014 yılının Ocak ayında piyasaya çıkmıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl