Tron kurucusu Justin Sun: 5 milyar dolar harcamaya hazırım

Tron’un kurucusu Justin Sun, zor durumdaki kripto para şirketlerini satın almak için 5 milyar dolar harcamaya hazır olduğunu söyledi.

The Block‘a konuşan Sun, Tron’a halihazırda 50 ila 100 şirketin ulaştığını belirterek “Aktif olarak inceliyoruz ve neler yapabileceğimize bakıyoruz. Sektördeki geliştiricilerin proje geliştirmeye devam etmesine yardımcı olmak için 5 milyar dolar harcamaya hazırız.” dedi.

Sun, Tron’un olası anlaşmalarla ilgili tavsiyelerde bulunmak üzere bir yatırım bankasıyla anlaşma sağladığını ifade etti fakat isim vermedi.

Öte yandan 5 milyar dolarlık harcamanın kendi cebinden mi yoksa Tron’dan mı karşılanacağı sorulduğunda ise, her iki tarafın da katkı sağlayacağını belirtti. Tron’un kurucu ismi, hem kendisinin hem de Tron’un zor durumdaki şirketlerin yanı sıra iyi durumda olan şirketleri de hedeflediğini, herhangi bir anlaşmayı sonuçlandırmadan önce şirketlerin bir durum tespiti sürecinden geçeceklerini kaydetti.

“En kötü dönemi geride bıraktık”

Sun, “Hem CeFi hem de DeFi olmak üzere, daha çok geniş bir kullanıcı tabanına sahip platformlarla ilgileniyoruz.” seklinde konuştu. Sun, sözlerinin devamında piyasanın en kötü dönemi geride bıraktığını düşündüğünü de ekledi.

Sun’ın açıklamaları, Sam Bankman-Fried’ın kurucusu olduğu FTX’in birkaç kripto para şirketiyle kurtarma anlaşmaları yapması, Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’nun düzinelerce projeden yardım talebi aldıklarını ve sektördeki en büyük nakit rezervine sahip şirket olduklarını söylemesinin ardından geldi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl