TRON kurucusu Justin Sun, beklenen haberi açıkladı

Günler öncesinden büyük bir haber vereceğini duyuran TRON kurucusu Justin Sun, sonunda beklenen haberi açıkladı.

Sun, VanEck şirketinin VTRX kısa adıyla işlem görecek TRON ETN’inin (Exchange-Traded Note)  Avrupalı borsa devi Deutsche Börse’de listelenme onayını aldığını ve 21 Eylül’de Xetra’da işlem göreceğini bildirdi. TRON kurucusu, açıklamasında VTRX’in bunun ardından 14 AB ülkesinde kullanıma sunulması ve Zürih, Paris ve Amsterdam gibi büyük Avrupa pazarlarında erişime açılmasının beklendiğini belirtti.

Haberin, piyasalar genel anlamda düşüşteyken gelmesi TRX fiyatında sınırlı bir etki yarattı. 0.094 dolar olan TRX, 0.099 dolara kadar çıkıp ardından tekrar yakın seviyelere düştü.

“TRON’un benimsenmesi artıyor”

VanEck Dijital Varlık Stratejisi Direktörü Gabor Gurbacs konuyla ilgili yaptığı açıklamada TRON’un büyüyen kullanıcı kitlesine vurgu yaptı ve şunları söyledi:

“Büyüyen ağ kullanımı ve artan kullanıcı benimsemesiyle birlikte TRX’te bir ETP başlattığımız için mutluyuz. TRX gibi dijital varlıklara erişmek için artık yatırımcılar ETP gibi şeffaf ve sağlam regülasyon çerçevesi olan bir yola başvurabilecekler”

“Ethereum benimsenmesi artsa da TRON’un avantajları büyük”

VanEck’in Avrupa CEO’su Martijn Rozemuller ise TRON’un Ethereum’dan daha az olan işlem maliyetlerinden bahsetti:

“Ethereum’un popülaritesi her geçen gün artmasına rağmen, TRON gibi daha genç platformlar düşük işlem maliyetleri veya daha hızlı işlem sürelerinden ötürü çok fazla avantaj sağlıyorlar. Yatırımcılar ise bu tür konulara önem vermekle birlikte, TRX gibi varlıkları satın alarak portföy çeşitliliklerini artırıyorlar. Bu da onların toplam riskini iyice azaltıyor”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl