TRON kurucusu Justin Sun Huobi Global’in yeni danışma kuruluna girdi

Hong Kong merkezli yatırım şirketi About Capital Management'ın çoğunluk hisselerini satın aldığı Huobi Global'de yeni danışma kurulu açıklandı. Şirketi satın alma konusunda girişimleri olduğu belirtilen TRON kurucusu Justin Sun da kurula dahil oldu.

justin-sun

Bir süredir kripto para borsası Huobi’deki en büyük hissedar olan Li Lin’in hisselerinin satışı konusunda devam eden tartışmalar ve iddialar Cumartesi günü resmiyete kavuşurken, şirketin yeni danışma kurulu da açıklandı.

Hong Kong merkezli yatırım şirketi About Capital Management’ın “Lin hisseleri”ni satın almasının ardından 5 kişilik yönetim kurulu resmen duyuruldu. Şirketi satın almak istediği belirtilen Justin Sun’ın da bulunduğu yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor:

*Ted Chen – About Capital Management CEO’su
*Du Jun – Huobi Global kurucularından
*Wang Yang – Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi başkan yardımcısı
*Justin Sun – TRON blok zinciri kurucusu
*Leah Wald – Valkyrie Investments CEO’su

Hissedar mı, bilinmiyor

Buradaki önemli noktalardan biri ise yeni danışma kurulu üyelerinin hepsinin hissedar olup olmadıklarının bilinmemesi… Yapılan açıklamada bu konuda herhangi bir bilgi verilmezken sadece, “Borsanın küresel anlamda büyümesine rehberlik edecektir” ifadeleri kullanıldı.

Huobi Global’in açıklamasında ayrıca satın alım sürecinin şirketi operasyonlarını ve yönetim şeklini herhangi bir şekilde etkilemeyeceği de belirtildi.

Çin yasaklarının ardından büyük darbe aldı

Faaliyetlerine Çin merkezli bir borsa olarak başlayan ve bir dönem Çin anakarasından binlerce kullanıcıya sahip olan borsa, bu ülkedeki kripto para yasaklarının ardından ise deniz aşırı ülkelere yönelmişti. Çinli kullanıcılarının büyük bölümünün hesaplarını da yasakların ardından kapatmak zorunda kalan Huobi, ciddi bir zarara uğramış ve özellikle fiyat düşüşlerinden de olumsuz etkilenmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl