TRON kurucusu Justin Sun’dan SEC açıklaması: Haksızlık

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) dün akşam saatlerinde yatırım sözleşmesi davası açtığı Justin Sun, Twitter hesabından kuruma cevap verdi.

SEC’nin yatırım sözleşmesi davası açtığı kişi ve kurumlara TRON kurucusu Justin Sun da eklenirken, kripto endüstrisinin ünlü isminden ABD’li kuruma Twitter üzerinden yanıt geldi.

“Tanınmış kişileri hedef alıyorlar”

SEC’nin son dönemde yaptığı hamlelerde kripto para endüstrisinin tanınmış kişilerini hedef aldığını belirten Sun, açılan davanın haksızlık olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“SEC’nin bugünkü şikayeti, blok zinciri ve klripto para alanındaki tanınmış sektör oyuncularına karşı yapılan hamlelerin son örneğidir. Biz bu adımın bir haksızlık olduğunu düşünüyoruz. SEC’nin regülasyon çalışmaları hala emekleme aşamasında ve bunların ciddi şekilde geliştirilmesi gerekiyor. Bu çok net. Kripto alanını regüle etmek isteyen ve bu konuda şeffaf kurallar koyan her hükumet ve kurumla çalışmaya hazırız. Örnek olarak Dominik Cumhuriyeti, TRX ve BTT’yi resmi para olarak kabul etmişti”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl