Tron kurucusu Justin Sun’ın Weibo hesabı kapatıldı

"Çin'in Twitter'ı" olarak da bilinen sosyal medya platformu Weibo'da blok zincir ve kripto paralarla bağlantısı olduğu belirtilen doğrulanmış bazı hesapların kapatıldığı belirtiliyor. Hesaplar içinde TRON kurucusu Justin Sun'ın da profili bulunuyor.

Mayıs ayından bu yana kripto paralar ve madencilerine karşı büyük bir operasyon düzenleyen Çin, bir kez daha işi Weibo hesaplarını kapamaya kadar götürdü. Çin medyasından 8BTC’nin haberine göre, içinde Tron kurucusu Justin Sun ve haber portalı BeatleNews’in de olduğu 7 doğrulanmış hesap Weibo tarafından kapatıldı.

Kullanıcıların hesaplarına girildiği zaman “Platform kurallarının ihlal edildiğini” belirten bir mesaj beliriyor.

Hatırlanacağı üzere, CoinWorld adlı haber sitesi de, yasaklardan sonra kapanan haber portallarına eklenmişti. 15 Temmuz’da kapanan site, “Çin Merkez Bankası’nın talimatlarını uyguluyoruz” açıklamasını geçmişti.

2017 boğa sezonuna açıklamaları ve duyurularıyla damga vuran isimlerden biri olan Tron kurucusu Justin Sun’ın Wibo hesabı 2019’da yeniden kapatılmıştı. Aynı yıl, Binance’in kurucu ortağı olan Yi He’nin de hesabı kapatılmıştı.

Sun daha sonra, ülkenin en iyi üniversitelerinden birinin araştırma projesine katılarak devlet ile olan ilişkilerini düzeltme yoluna gitmişti.

Bilindiği üzere Çin’de Mayıs ayında gelen yasaklardan önce de kripto para borsaları, 2017 yılında yasaklanmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl