tipobet

TRON, kendi ağında çalışacak ilk oyunu duyurdu

Tron'un kurucusu Justin Sun, Tron blok zincirinde çalışacak olan ilk oyun Magic Academy'yi duyurdu.

TRON meraklılarının beklendiği an nihayet geldi. TRON’un yaratıcısı Justin Sun, dünyanın ilk ‘idle’ Blockchain oyununun TRON ağında başlatılacağını duyurdu.

Magic Academy olarak adlandırılan oyun, BitGuild tarafından oluşturuldu. Blockchain teknolojisi sayesinde oyuncular, çeşitli oyun içi varlıkların ticaretini ucuz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecek.

TRON ağında çalışacak olan oyun, TRC20 token’ları ve yeni bir konsept sunacak -gerçek ürün sahipliği.

Oyunlarda karakterler gibi unsurların kilitli oluşu can sıkıcı olabilir. Oyuncuların bu kanayan yarasını keşfeden BitGuild, gerçek bir ürün sahipliğine dayanan bir oyun inşa etti. Şirket Tron’un resmi Medium hesabında şöyle yazdı:

“Boş zamanlarınızda oyun varlıklarını satmak, satın almak veya trade yapmakta özgürsünüz! Kartlarınız ve kılıçlarınızın üstündeki dijital kilitler mazide kaldı!”

Ayrıca oyunun oyuncu-geliştirici ilişkisini yeniden tanımlayacağı ve oyun içi varlıkların tam sahipliğine olanak tanıyacağı açıklandı. Oyun içi öğeler çapraz oyun uyumlu olacak. Oyunda yükseltme öğeleri ve sihirbazlar satın alınarak elde edilebilen bir TRC20 token’ı yer alacak. Buna Jade denecek. Daha fazla savaş gücü elde etmek için oyunda savaşçılar da satın alınabilecek. Kullanıcılar ayrıca başka oyuncuların Jade’ine saldırabilecek ve çalabilecek.

Magic Academy’de bazı nadir öğe ödülleri de olacak. Bu öğeler TRC721’e dayanacak. Bir kullanıcı bu öğelerden birini alır almaz üretim ve savaş gücü önemli ölçüde artacak. Varlıklar da oyuncular arasında serbestçe trade edilebilir olacak ve ödüller her seferinde yüzde 25 artacak.

Oyunun tüm kodları, sayısal tasarımları ve kuralları güvenilirlik, şeffaflık ve açıklık sağlamak amacıyla tamamen Solidty’ye dayalı. Oyun şu anda İngilizce ve Çince’yi destekliyor.

Kaynak: Blokt

→ WEB’İN BABASI İNTERNETİ MERKEZSİZ KILMAK İÇİN GERİ DÖNDÜ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun