Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

TRON, teknoloji devi Samsung ile iş birliğini genişletiyor

Blockchain platformu TRON, Samsung ile iş birliğini ilerletiyor. Samsung, TRON'un merkeziyetsiz uygulamalarını (dapp), kendi uygulama mağazasında kullanıma sunacak.

Önde gelen Blockchain platformlarından biri olan TRON, Samsung ile iş birliğini daha da ilerletti. Buna göre Samsung, Tron tabanlı merkeziyetsiz uygulamaları (dapp) Galaxy Store üzerinde kullanıma sunacak. Hem Avrupa hemde ABD’deki Samsung akıllı telefon ve tablet kullanıcıları, TRON dapp’lerine erişim sağlayabilecek.

TRON tarafından bugün yapılan açıklamada bu dapp’lerin Galaxy Store’un özel bir bölümünden indirilebileceği ifade edildi. İlk etapta bugünden itibaren Blockchain Cuties ve Super Player gibi oyunlar kullanıma sunulacak. İlerleyen dönemde daha fazla uygulama indirilebilir olacak. TRON kurucusu Justin Sun, Samsung ile iş birliğinin her iki ekosistemin de birleştirilmesi ile bir üst seviyeye geçtiğini söyledi.

TRON ve Samsung arasındaki ortaklık haberi, ilk olarak geçtiğimiz Ekim ayında ortaya çıkmıştı. İki şirket, Samsung cihazları üzerinden TRON blok zincirine doğrudan erişime imkan tanıyan bir yazılım geliştirme kiti (SDK) yayınlamışlardı.

Türklere mesaj

Öte yandan Sun, geçtiğimiz günlerde, Türk kripto para topluluğuna seslendiği bir canlı yayın gerçekleştirdi. TRON kurucusu, bu yayında TRON ve BitTorrent ekosisteminde yer alan canlı yayın platformu DLive’a yatırım yapmaya devam edeceklerini ve bu konuda listelerinin ilk sırasında Türkiye’nin bulunduğunu söyledi. Amerika, Türkiye ve Brezilya’daki marka ve içerik stüdyoları ile iş geliştirme üzerine sıkı çalıştıklarını ifade eden Sun, yakın zamanda devraldığı kripto para borsası Poloniex’e Türkçe dil seçeneğinin de ekleneceğini açıkladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl