TRON en büyük 8. kripto para oldu – Yükselişin 5 nedeni

Justin Sun'un kurucusu olduğu TRON (TRX), devam eden yükselişiyle birlikte 2 milyar doları aşarak en büyük ilk 8 kripto paradan biri haline geldi.

Kripto para piyasaları birkaç haftadır nistepen yatay seyrediyor. Yalnızca birkaç kripto para, piyasa kapitalizasyonuna göre CoinMarketCap sıralamasını yükseltecek kadar iyi kazanımlar gördü ve 2 milyar dolarlık engeli geçen TRON da onlardan biri.

TRON (TRX), şu sıralarda en büyük 100 kripto para arasında en iyi performansı gösteren kripto para konumunda. Bir miktar geri çekilme yaşamadan önce gün içinde yaklaşık yüzde 25 oranında değer kazanan TRON, ilk 8 kripto para arasına girdi.

Yaklaşık yüzde 25 artışla 0,034 doları aşan TRON, yayın saatinde 0,029 dolardan el değiştiriyor. Öte yandan kripto para, 2018 yılının Mayıs ayından bu yana 764 sats ile BTC bazında en yüksek seviyede yer alıyor.

 

Kurucusu olduğu TRON’u pazarlama konusunda sosyal medyayı etkili kullanan Justin Sun, yine fırsatı kaçırmadı ve “Sıradaki kim?” tweet’iyle TRON’un yükselişine dikkat çekti.

Yükselişin ardında ne var?

TRON’un yükselişin ardındaki faktörler şöyle sıralanabilir:

-Proje Atlas’ın ilerlemesi
-BitTorrent’in BTT token’ının lansmanı
-OKEx’in TRX için marjin işlemlerini açması
-TRON’un merkezsiz uygulamalarının kullanımında zirveye oynamaya başlaması
-Eski bir SEC denetim avukatının TRON’da uyum direktörü olarak görev alması

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun