TRON, 92.5 milyar adet Ethereum tabanlı TRX yaktı

TRON Vakfı, token geçişlerinde yavaş yavaş sona gelinmesiyle yaklaşık 92.5 milyar adet Ethereum tabanlı TRX yaktığını bildirdi.

TRON Vakfı, projenin ICO aşaması sırasında 100 milyar adet TRX token’ı çıkarmıştı. Bu token’lar Ehtereum platformu üzerinde popüler ERC20 prokolü ile sunulmuştu.

Zamanla TRON, kendi blok zincirini geliştirdi ve geçtiğimiz Mayıs ayının son gününde bu zinciri faaliyete aldı. Daha sonra Haziran ayının son haftasında TRX token’larının yeni TRON blok zincirine geçişleri başlatıldı. Bu token geçişini, önde gelen birçok borsa müşterileri adına otomatik olarak yaptı.

Token geçişi tamamlandıkça TRON Vakfı, eski TRON token’larını yakıyor, yani dolaşımdan bütünüyle kaldırıyor. TRON’un kurucusu Justin Sun, kişisel Twitter hesabından şu ana kadar yakılan TRX token’larının tüm TRX’lerin yüzde 92.5’ine denk gelen yaklaşık 92.5 milyar olduğunu bildirdi.

ERC20 tabanlı TRX token’larının yüzde 92.5’inin yakılmasıyla birlikte artık TRX’in bir token değil, coin olduğundan söz edilebilir. TRX, artık resmi olarak coin konumunda.

Bu arada TRX, CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre son 24 saatte yüzde 1’lik bir yükselişle 0,036 dolardan işlem görüyor. 2.4 milyar dolarlık piyasa kapitalizasyonu ile TRX, en büyük 11. kripto para.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl