TRON’dan açığa satışla mücadele için 2 milyar dolar

Celsius krizi tüm kripto para piyasasında ciddi bir düşüş yaşanmasına sebep olurken, TRON kurucusu Justin Sun attığı tweet ile TRX'teki açığa satışçılara karşı savaşmak için TRON DAO rezervinden 2 milyar dolarlık bir fon kullanılacağını yazdı. Sun, "24 saat bile dayanamazlar. Short'çuların sonu geliyor" yazdı.

2021 boğa sezonunu göreceli olarak sessiz geçiren Justin Sun, Celsius krizinde sessiz kalmadı ve TRON DAO rezervlerinden TRX’teki açığa satışla mücadele için 2 milyar dolar kullanılacağını belirtti.

“24 saat bile dayanamazlar”

TRON’un kripto parası olan TRX için Binance’te çok yüksek oranda açığa satış (short) pozisyonu açıldığını belirten Sun, platformda TRX için short fonlama oranının yüzde 500’e ulaştığını ifade ederek şöyle dedi:

“TRON DAO rezervinden onlarla mücadele için 2 milyar dolar kullanılacak. 24 saat bile dayanamazlar. Short’çuların sonu geliyor”

USDD’de de düşüş var: 0.98$ oldu

Öte yandan, Tron’un kısa süre önce çıkardığı USDD sabit coin’inin de, ABD dolarına olan 1’e 1’lik dengesinde negatif bir bozulma olması da dikkat çekiyor. Uzmanların, “UST’nin neredeyse birebir kopyası” dediği USDD, bu sabah itibariyle 0.98 doların altına düştü ancak daha sonra ise toparlandı ve haberin yazıldığı anlarda 0.997’den işlem görüyor.

En az %130’u garanti edilmişti, %280 yapıldı

Mayıs ayı başında çıkarılan USDD için LUNA çöküşünden sonra konuşan Sun, algoritmik sabit coin’in fazladan teminatlandırılacağını söylemişti. TRON DAO da Cumartesi günü, 50 milyon dolar değerde Bitcoin ve TRX aldığını açıklamıştı. USDD’nin teminatlandırılması için bazı kripto paraların yanında sabit coin’lerin de kullanılacağı belirtilmiş ve teminat oranının da en az %130 olacağı söylenmişti.

Tron DAO’nun internet sitesindeki bilgiye göre ise bu oran şu anda %280 civarında…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl