TRON’un JUST ekosisteminde 7100 BNB’lik hack saldırısı

TRON blok zincirinde inşa edilmiş olan bir DeFi ekosistemi olan JUST, hack saldırısına uğradı. İlk gelen bilgiler hacker'ın 7100'den fazla BNB çaldığı ve bunun bir bölümünü kendi cüzdanında tuttuğu bir bölümünü ise Tornado Cash'e gönderdiği yönünde...

TRON tabanlı JUST ekosistemi 4600 BNB’lik hack saldırısı yaşadı. Siber güvenlik şirketi Peckshield’ın verdiği bilgilere göre hacker, çaldığı 7100’den fazla BNB’nin 4600’ünü Tornado Cash’e yolladı. 2555 BNB ise şu an için hala hacker’ın cüzdanında duruyor.

TRON blok zinciri üzerinde yaratılan bir DeFi ekosistemi olan Just’ın neredeyse tüm ürünleri Juststable adlı platformda bulunuyor. Ekosistemin USDJ ve JST olmak üzere iki adet token’ı mevcut.

Hatırlanacağı üzere Haziran ayında Moskova’daki bir mahkeme, META’nın, “aşırılık yanlısı olduğu” yönündeki kararına olan itirazını da reddetmişti.

TRON blok zinciri şu anda kilitli varlıklar bazında en büyük ikinci blok zinciri olarak önplâna çıkıyor. Birinci sıradaki Ethereum’da 31 milyar dolar, TRON’da ise 5.5 milyar dolarlıkvarlık bulunuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl