Trump’ın eski danışmanı, bir Blockchain şirketine danışman oldu

Donald Trump yönetiminde görev alan eski Goldman Sachs başkanı Gary Cohn, bir Blockchain şirketine danışman olarak katıldı.

Eski Beyaz Saray ekonomi danışmanı Gary Cohn, Blockchain’de yeni bir kariyere başladı.

Dün yayınlanan bir basın açıklamasına göre Goldman Sachs’ın eski başkanı, tüketici kredisi verilerinin güvenle saklanması ve paylaşılması için Blockchain odaklı çözümler üreten Spring Labs’e danışman oldu.

Görünüşe göre Cohn, Blockchain teknolojisine Trump yönetiminde görev almadan önce ilgi duyuyordu, Beyaz Saray’da çalışırken potansiyelini araştırdığını aktardı.

Financial Times’a konuşan Cohn, “Hepimiz mevcut para birimi dünyasının tüm verimsizliklerini biliyoruz ve Blockchain, açık bir şekilde gelecekte bir noktada onları ortadan kaldırmaya yardımcı olacak.” dedi.

Spring Labs, 2017 yılında ABD tüketici kredileri şirketi Avant tarafından piyasaya sürüldü ve kısa bir süre sonra tüketici kredisi verilerini güvenli bir şekilde anonim hale getirecek Blockchain tabanlı bir sistem oluşturmak için 15 milyon dolarlık bir tohum finansmanı elde etti.

Cohn, Beyaz Saray’daki pozisyonundan Trump yönetiminin çelik ve alüminyum ithalatlarına yönelik sert vergilendirme politikalarını protesto ettikten sonra istifa etmişti.

Cohn, daha önce gazetecilere yaptığı bir başka açıklamada Bitcoin gibi bireysel kripto paralar konusunda hevesli olmadığını, daha çok akıllı sözleşmeler gibi genel Blockchain teknolojileriyle ilgilendiğini söylemişti.

→ JUSTIN SUN DUYURDU: TRON’DAN ON MİLYARLARCA DOLARLIK ŞİRKETLE ORTAKLIK

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl