Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Trump yönetimi Blockchain teknolojisi üzerine odaklandı

Trump yönetimi, hükümet operasyonlarında Blockchain teknolojinin benimsenmesini önemli bir politika ve strateji olarak tekrar teyit etti. Bu, Eylül ayının son günlerinde düzenlenen Data Transparency 2017 adlı konferansta iki üst düzey Beyaz Saray yetkilisi tarafından tekrarlandı. Bu konuşmacılardan biri olan Margie Graves, Blockchain’in hükümetin fayda sağlayabileceği önemli bir teknoloji olduğuna dikkat çekti. Graves, Blockchain’in dağıtık defter teknolojisinin bütçe israfını azaltmanın yanı sıra ülkenin siber güvenlik savunmalarını güçlendirmek için kullanılabileceğini de belirtti. Bir başka Beyaz Saray yetkilisi Chris Liddel ise federal hükümetin...

Trump yönetimi, hükümet operasyonlarında Blockchain teknolojinin benimsenmesini önemli bir politika ve strateji olarak tekrar teyit etti. Bu, Eylül ayının son günlerinde düzenlenen Data Transparency 2017 adlı konferansta iki üst düzey Beyaz Saray yetkilisi tarafından tekrarlandı.

Bu konuşmacılardan biri olan Margie Graves, Blockchain’in hükümetin fayda sağlayabileceği önemli bir teknoloji olduğuna dikkat çekti. Graves, Blockchain’in dağıtık defter teknolojisinin bütçe israfını azaltmanın yanı sıra ülkenin siber güvenlik savunmalarını güçlendirmek için kullanılabileceğini de belirtti.

Bir başka Beyaz Saray yetkilisi Chris Liddel ise federal hükümetin ivedilikle Blockchain ve diğer teknolojilerin potansiyelini kullanmak için çalışması gerektiğini ifade etti.

ABD’nin birçok resmi kurumu zaten halihazırda Blockchain teknolojisi üzerinde pilot çalışmalar yürütüyor. Bu kurumlardan biri olan Centers for Disease Control and Prevention (CDC), afetler sırasında kronik hastalıkların yayılmasını önlemeyi amaçlayan halk sağlığı veri gözetiminde teknolojiyi kullanmak için bir proje başlattı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl