Trump rüzgarı, meme coin trader’ına 3 günde 2.7 milyon dolar kazandırdı

Son günlerde ABD başkan adayı Donald Trump'ın kripto paralar hakkında olumlu açıklamalar yapması, onun adına çıkarılan meme coin'lerde büyük ralliler yaşanmasını sağlarken, bir trader ise bu coin'lerden birinde sadece 3 günde 2.7 milyon dolar kazandı.

Donald Trump rüzgarı, kendi adına çıkarılan meme coin’lerde ciddi yükselişler yaşatıyor. Geçtiğimiz hafta çıkarılan bir meme coin olan MAGA Hat (MAGA) kısa süre içerisinde 10 kattan fazla yükseliş yaşarken, fırsatçı trader’lar da buradan önemli paralar kazandılar.

Lookonchain’in analizine göre ise bir trader, 3 günde %505’lik getiri ile 2.7 milyon dolar kâr elde etti. Ayın 24’ü ile 25’inde 537 bin dolarlık 6 milyar adet MAGA alan trader, bu sabah saatlerinde ise, bu token’ların 1.5 milyar adetlik kısmını sattı.

745 bin dolarlık satış yapan trader’ın elinde hala 2.5 milyon dolarlık 4.5 milyar adet MAGA token bulunuyor.

Trump artık kriptocu!

Bilindiği üzere şu anki başkan Biden’ın en büyük rakibi konumundaki Donald Trump, son haftalarda kripto paralar hakkında üst üste açıklamalar yaptı. Geçtiğimiz hafta Biden’ın kripto paralardan anlamadığını belirten Trump cumartesi gecesi ise, “Bitcoin ve kripto saklama haklarınızı koruyacağım. Kripto odaklı şirketlerin ABD’den gitmesini engelleyeceğim ve Elizabeth Warren gibileri de bu sektörden uzak tutacağım” demişti.

İşte tüm bu sözler Trump’ın adına çıkarılan birçok meme coin’i adeta uçurdu. Trader’ın işlem yaptığı MAGA Hat (MAGA) son 24 saatte %150’den fazla yükseldi.

Buradaki MAGA, Trump’ın “Make America Great Again” yani “Amerika’yı yeniden büyük yap” sözünün kısaltması olarak, bir önceki seçimde ABD’de büyük bir slogan haline gelmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl