Donald Trump gözaltına alındı, NFT satışları patladı

Donald Trump tarafından çıkarılan NFT'lerin satışı, gözaltına alınma kararının ardından adeta patlama yaşadı.

donald trump

Eski ABD Başkanı Donald Trump, yetişkin filmleri yıldızı Stormy Daniels’a “sus payı” ödediği suçlamasıyla ifade vermeye geldiği davada gözaltına alındı. Ana suçlamada Daniels olsa da Trump’a iddianamede isnat edilen 34 ayrı suç var. Toplam istenen en üst ceza ise 136 yıl.

Trump NFT’lerinin satışlarında yüzde 250’den fazla artış

Trump’ın mahkemeye çıktığı sıralarda CryptoSlam’in verilerine göre, eski ABD Başkanı’nın NFT satışları son 24 saatte yüzde 251 arttı.

New York’taki duruşması sırasında yaklaşık 46 bin 648 dolar değerinde NFT işlem gördü.

Eski başkanın 45 bin NFT’den oluşan NFT koleksiyonu ilk olarak Aralık 2022’de piyasaya sürülmüş ve 24 saat içinde tükenmişti. Çeşitli Trump NFT kartları arasında eski başkanın kovboy, basketbolcu ve süpermen gibi farklı kostümler giydiği görseller yer alıyor.

NFT koleksiyonu geçen hafta Trump’ın suçlanmasının ardından yükselişe geçti. Ancak salı günkü ve geçen haftaki günlük artışların toplamı, aralık ayında 3 milyon doların üzerinde satışla ulaştığı zirvenin çok altında kaldı.

Trump’ın NFT koleksiyonundan bir görüntü

Trump yeniden başkan seçilebilir mi?

Trump’ın mahkemeye çıkarılmasının ardından olası bir tutuklama karşısında 2024 seçimleri için başkanlık adayı olup olamayacağı da merak konusu oldu. Donald Trump mahkum olsa bile ön seçimlerde yeterli delege sayısını bulursa parti adayı olabilir ve parti adayı olarak Kasım 2024’teki Başkanlık seçimi için yarışabilir.

Uzun sürecek bir hukuki mücadele ve duruşma, zaman, enerji ve seçim mitinglerinin planlanması açısından başkanlık kampanyasından büyük bir sapma olması da muhtemel.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl