Trump’ın kapalı kapılar ardında yaptığı Bitcoin toplantısında neler konuşulduğu ortaya çıktı

ABD'de kripto paralara verdiği destekle ön plana çıkan Donald Trump'ın, Bitcoin madencileriyle geçtiğimiz günlerde malikanesinde yaptığı toplantının detayları ortaya çıktı. Trump'ın özellikle enerji ve yapay zeka arasındaki bağlantı ve burada Bitcoin'in sağlayacağı faydalara değindiği belirtiliyor.

Temmuz ayında ABD’de Cumhuriyetçilerin başkan adayı olarak resmen açıklanmasına kesin gözüyle bakılan Donald Trump’ın Bitcoin madencisi şirketlerin yöneticileriyle yaptığı toplantının birçok önemli detayı ortaya çıkmaya başladı.

Trump’ın Florida, Mar a Lago’daki malikanesinde gerçekleşen toplantıya Riot Platforms, Marathon Digital Holdings, Terawulf, CleanSpark, Core Scientific, Arkon Energy, Cholla Energy ve Exacore şirketlerinin yöneticileri katıldı.

Telefonlar toplandı!

Atlas okyanusu kıyısındaki malikanede harika bir manzara eşiliğinde yapılan toplantıda ise telefon kullanmak ve fotoğraf çekmek yasaktı. Telefonlar, sinyal geçirmeyen bir odada tutuldu. Gecenin sonunda ise, yöneticiler resmi fotoğrafçının makinesiyle Trump ile teker teker fotoğraf çektirdiler.

“Trump için 5 milyondan fazla oy kazanmaya çalışıyoruz”

Bitcoin Magazine’in çatı şirketi olan BTC Inc CEO’su David Bailey’nin organize ettiği belirtilen toplantının aynı zamanda, Trump’ın Beyaz Saray’a yeniden çıkışını hızlandırma politikasının sadece küçük bir parçası olduğu ifade edildi.

Konuyla ilgili CNBC’ye konuşan Bailey, “Bitcoin ve kripto paraları 2024 seçimleri için belirleyici bir unsur yapmaya çalışıyoruz. Trump’ın yeniden Beyaz Saray’a çıkışı için 5 milyondan fazla oy ve 100 milyon dolarlık bağış toplamaya çalışıyoruz ve bunun için kararlıyız” dedi.

Trump’a madencilik makinesi getirdiler

Birçok yöneticiyle, toplantı hakkında görüşmeler yapan ABD medyasından CNBC de önemli detaylara ulaştı. Bu kişilerden biri de Marathon Digital Holdings’de Hükümet İlişkileri Kıdemli Yöneticisi Jayson Browder’dı. Browder, CNBC’ye verdiği demeçte, toplantıya bir de madencilik cihazı getirdiğini ve Trump’a, çip üretiminin yeniden ABD’ye taşınmasının önemini anlattığını söyledi.

Haber fotoğrafında yer alan RIOT CEO’su Jason Les de, “Toplantıdaki konulardan biri de, ABD’nin dünyada birçok alanda 1 numara olduğu ve Bitcoin konusunda da lider olması gerektiğiydi” dedi.

“Neden bahsettiğini çok iyi biliyordu”

Marathon yöneticisi Browder Trump’ın bir “prompter” yardımı olmadan rahatça konuşma yaptığını söyledi ve “Dersini çalışmıştı. ABD’nin enerji açığı, Bitcoin madenciliği ve yapay zeka hakkında konuştu. Neden bahsettiğini gerçekten biliyordu” dedi.

“Konu sürekli yapay zeka ve enerjiye geldi”

CNBC’nin konuştuğu birçok yönetici de yine toplantıda Trump’ın, çok rahat ve bilgili davranışlarının olduğunu söylediler. Marathon yöneticisi Browder, “Konu şebeke ve enerji üretimi konusu
olduğunda yapay zeka sözleri devreye girdi. Yapay zeka için de çok fazla enerji gerekeceğini söyledi” dedi.

Exacore şirketinden John Cook da, Trump’ın, yapay zekanın ne kadar enerji gerektirdiğini çok iyi bildiğini belirtti.

CNBC’nin haberinde Donald Trump’ın, yapay zeka silahlarının geliştirilmesiyle ilgili endişelerini dile getirdiği belirtildi. Trump’ın, yapay zeka silahlarını geliştirecek olan ABD dışı şirketlere bağımlılığı azaltmak için, özellikle dijital ve teknolojik altyapıyı kurmak istediği yazıldı.

Trump toplantıda, “Kalan tüm Bitcoin’lerin ABD’de çıkarılmasını istiyorum. CBDC’ler konusunda ABD son kaledir. CBDC’lere karşıyım” demişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl