Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Donald Trump, Ripple’ın eski yönetim kurulu üyesini affetti

ken-kurson

ABD Başkanı Donald Trump, görevi bırakmadan saatler önce Ripple‘ın eski yönetim kurulu üyesi ve Modern Consensus’un kurucu ortağı olan Ken Kurson’u affetti.

Kurson, bugün açıklanan listeye göre, Trump’ın af yetkisini kullandığı 73 kişiden biriydi. 70 kişinin de cezaları hafifletilirken listede geçen ay afları gündeme gelen Silk Road’un kurucusu Ross Ulbricht, Wikileaks kurucusu Julan Assange ve Edward Swowden yoktu.

Affedilenler arasında dikkat çeken diğer isimler ise 2018’de dolandırıcılık suçlamalarından dolayı tutuklanmadan önce bir kripto para projesi üzerinde çalıştığını bildiren Trump’ın eski kampanya stratejisti Steve Bannon ve rapçi Lil Wayne’di.

Kurson, Ekim ayında Ripple’ın yönetim kurulu üyesiyken siber zorbalık suçlamasıyla tutuklanmıştı. Kurson’ın birkaç farklı kişiye taciz ve tehdit mesajları gönderdiği iddia ediliyordu. Dahası Kurson’un tuş vuruşlarını izlemek için bir kişinin bilgisayarına casus yazılımı yüklediği, o kişi hakkında patronuna farklı takma adlarla sahte iddialarda bulunduğu söyleniyordu. İddiaya göre Kurson, bu kişilerden birini boşanmasına neden olmakla sorumlu tutuyordu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl