Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

89 milyar token’ı yakma kararı, Trust Wallet Token’ı (TWT) ikiye katladı

Trust Wallet Token'ın (TWT) fiyatı, 89 milyar token'ının yakılma kararından sonra yüzde 100'den fazla artış gösterdi.

burn

Trust Wallet’tan yapılan açıklamada, toplam 90 milyar TWT olarak belirlenen token arzının 89 milyarının yakılma kararının alındığı bildirildi.

Bu sürpriz haberinin ardından ise TWT’nin fiyatı adeta uçtu. Token, kısa sürede yüzde 110 oranında artış göstererek 0.021 dolardan 0.044 dolara tırmandı. Daha sonra bir miktar geri çekilen TWT, haberin yayına girdiği dakikalarda 0.038 dolardan işlem görüyor.

Trust Wallet’tan gelen açıklamada şöyle denildi:

“TWT, ilk etapta sadık Trust Wallet kullanıcılarını ödüllendirmek ve topluluğumuzu büyütmek amacıyla bir deney olarak oluşturuldu. Bu deney çarpıcı bir başarıya ulaştı. TWT daha yerleşik bir token olmaya devam ederken piyasayı incelemek ve mevcut TWT token’larını değerlendirmek için biraz zaman ayırdık. Toplam arz 90 milyar TWT olarak belirlenmişti ve sürekli token dağıtımına karşın toplam arzın yüzde 1’inden daha azı dolaşımdaydı. Bu nedenle toplam arzı 1 milyar TWT’ye düşürmek için 89 milyar TWT’yi yakma kararı aldık. Bu, artık toplam arzın yaklaşık yüzde 25’inin dağıtıldığı anlamına geliyor.”

Binance satın almıştı

Büyük kripto para borsası Binance, 2018 yılının Temmuz ayında ilk satın alımını Trust Wallet ile yapmıştı. Cüzdan, sadece Google Play Store üzerinde 1 milyondan fazla indirildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl