Ünlü fon yöneticisi Tudor Jones: Fed sona geldi, yükselişler bekliyorum

1987'deki "Kara Pazartesi" çöküşünü öngören ve öncesinde yaptığı işlemlerle büyük bir servet elde eden Amerikalı yatırımcı ve hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, Fed'in faiz artırımlarında sona geldiğini ancak bunu henüz açıklayamadığını belirtti.

Daha önce birçok kez Bitcoin hakkında yaptığı olumlu yorumlarla bilinen dünyaca ünlü fon yöneticisi Paul Tudor Jones, Fed’in faiz artırımlarında sona geldiğini düşündüğünü söyledi.

ABD medyasından CNBC’nin sorularını yanıtlayan ünlü yatırımcı, hisse senetlerinde bu sene yükselişler beklediğini ve 5-10 sene boyunca da bu yükselişlerin acı verici şekilde süreceğini” düşündüğünü söyledi.

Jones’un CNBC televizyonuna verdiği özel röportajdaki sözleri şu şekilde:

“Faiz artırımları bitti ama açıklayamıyorlar”

Bence artık faiz artırımları bitti. Çok zor bir işleri var ve ben bu işi yapmadığım için mutluyum. Dediğim gibi faiz artırımları bitti ama bunu söyleyemiyorlar. TÜFE son 12 aydır hep düşüyor. Bu daha önce hiç yaşanmadı. Bu durum, faizlerin hemen düşeceği anlamına mı geliyor? Hayır. Şu anda, tarihte birçok kez, ekonominin yavaşladığı ve bir resesyon oluştuğu seviyelerdeyiz. Şu anda büyük finansal kriz öncesi dönemde gibiyiz.

“Hisse senetleri artmaya başlayabilir”

Borç limiti sorunlarıyla ilgili sorulacak asıl soru, bundan bir ay sonra nerede olacağımızdır. Risk primleri yok olursa o zaman hisse senetlerinin daha da yukarı gideceğine inanırım. Öyle olacağını da düşünüyorum. Sorun çözüldükten sonra altın, hisse senedi gibi varlıklardaki risk primleri yok olacaktır. Borç limiti sorunu çözülürken piyasalar bunu yavaşça hazmedecektir. Bu esnada ben dip alımları yapmayı düşünüyorum.

“Çok sert yükseliş beklemiyorum”

Çok yıllık dev bir işlem yapma dönemi aralığı içerisindeyiz. Önümüzdeki 5-10 yıl boyunca daha önce hiç yaşanmadığı kadar çok inişli çıkışlı bir piyasaya sahip olacağız. Ancak yükselişlerin çok sert olmasını beklemiyorum. Acı çekerek yukarı çıkacaktır.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl