Tüm varlıklarını satıp Bitcoin alan aile, cüzdanları 4 ayrı kıtaya sakladı

2017'de tüm varlıklarını satarak çoğunluğu Bitcoin olmak üzere Ethereum ve Litecoin yatırımı yapan Hollandalı bir aile, fonların büyük bölümünü soğuk cüzdanlara böldüğünü, bu cüzdanları da 4 ayrı kıtaya sakladığını açıkladı. Bitcoin fiyatının bugüne oranla kat be kat düşük olduğu bir dönemde bu yatırımı yapan aile, ne kadar kripto paraları olduğu konusunda ise bilgi vermedi.

Kripto paralar dünyada milyonlarca insanın hayatını değiştirirken, hayat boyu biriktirdikleri tüm varlıklarını 2017 yılında çoğunluğu Bitcoin olmak üzere kripto paralara yatıran bir aile, fonlarını çeşitli soğuk cüzdanlara böldüklerini ve bu cüzdanları da 4 ayrı kıtada sakladıklarını açıkladı.

Hollandalı ailenin babası olan Didi Taihuttu konuyla ilgili CNBC’ye bir röportaj verirken, kripto paraların 4’te 3’lük kısmını soğuk cüzdanlara aldığını ve bu cüzdanları da ikisi Avrupa’da, ikisi Asya’da, biri Avustralya’da biri de Güney Amerika’da olmak üzere 4 kıtadaki 6 ayrı yerde sakladığını belirtti.

Taihuttu ailesinin tüm varlıklarını satarak kripto para aldığı 2017 yılında Haziran başında 2400 dolar olan Bitcoin, 31 Ağustos tarihi itibariyle 4600 dolara, Aralık ayı sonunda da 20 bin dolarlık fiyat seviyesine ulaşmıştı. En büyük kripto para daha sonra uzun bir ayı dönemine girip 3500 dolara kadar tekrar düşse de, şu anda 45 bin dolardan işlem görüyor.

Ethereum ve Litecoin de var

Didi Taihuttu, kripto varlıklarının yüzde 74’ünün soğuk cüzdanda olduğunu belirtirken bunların içinde Bitcoin’in yanında Ethereum ve Litecoin olduğunu da söyledi.

“Çok uzağa uçmak zorunda kalmamak için kıtalara yaydım”

Kripto para cüzdanlarını arkadaşlarının evinde, kiralık yerlerde veya özel saklama kasalarında tuttuğunu belirten Didi Taihuttu şunları söyledi:

“Soğuk cüzdanları çeşitli kıtalara saklama nedenim, bir gün piyasadan çıkmak istersem, nerede olursam olayım çok uzağa gitmek zorunda kalmamak… Cüzdanları arkadaşlarımın evlerinde, kiralık yerlerde ve özel saklama kasalarında bulunuyor. Diğer fonlar ise sıcak cüzdanlarda…”

“Ya iflas ederlerse?”

Parasını hatta kendi dijital parasını bankalar gibi merkezi şirketlerde saklamak istemediğini belirten Taihuttu şunları söyledi:

“Bunu çok riskli buluyorum. Bu şirketler iflas ederse ne olacak? Bitcoin’lerim nereye gidecek? Onlara yeniden ulaşabilecek miyim?”

Çocuklarının oyuncaklarını bile sattılar

Taihuttu ailesi 2017 yılında 300 bin dolarlık evleri, 3 araba, bir motorsiklet ve çocuklarının oyuncakları da dahil olmak üzere birçok eşyayı satıp kripto para almışlardı. Aile daha sonra Venlo şehrindeki bir kamp bölgesine yerleşmişti.

Didi Taihuttu, ailenin elindeki kripto paralarla ilgili rakam vermek ise istemedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl