Shiba Inu (SHIB) yatırımcısının yüzde 70’i tüm volatiliteye rağmen kârda!

Kasım ayında piyasadaki genel düşüşle beraber geri çekilen ancak dün sabahtan itibaren yükseliş hareketi başlatan Shiba Inu'da (SHIB) yatırımcıların %70'lik kısmı kâra geçmiş durumda... Fenomen token, geçtiğimiz gün ABD'nin Coinbase'den sonra gelen ve ikinci en büyük borsası olan Kraken'de de listelenmişti.

2021’in ilk yarısına Elon Musk’ın tweet’leriyle nasıl Dogecoin damga vurduysa, aynı şey yılın ikinci yarısında Shiba Inu için söylenebilir. Eylül ayındaki müthiş yükselişiyle 28 Ekim’de ATH yapan SHIB, bir süreliğine en büyük ilk 10 kripto para arasına girerken, geçtiğimiz gün de AVAX’ı geride bırakmış ve 11. sıraya yükselmişti.

Kripto para veri platformu IntoTheBlock.com’dan alınan rakamlara göre; Shiba Inu yatırımcısının yüzde 70’lik kısmı şu an kârda. Yüzde 10’luk bölüm kâr-zarar oranında başabaş giderken, yüzde 21’lik yatırımcı grubu ise zararda görünüyor. Platformun alım-satım endeksi ise şu anda nötr konumda bulunuyor. Ancak Shiba Inu gibi bol sıfırlı “meme token’lar” Türkiye de dahil birçok ülkeden büyük kitleleri peşinden koşturmayı da başarıyor.

Coinbase’den BtcTürk ve Paribu gibi büyük Türk borsalarına, Binance’ten Huobi’ye kadar birçok borsa SHIB’i listelerken, kripto para ve hisse senedi alım satım platformu Robinhood’un da bu adımı atıp atmayacağı merakla bekleniyor.

TSİ Salı sabahı yüzde 30’luk yükseliş yaşayan SHIB, Bitcoin’in volatil hareketleri ve zaman zaman gösterdiği geri çekilmelerle beraber yeniden düşmüştü.

Bilindiği üzere Shiba Inu’yla ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de balinaların arzdaki üstünlüğü. En çok SHIB’e sahip olan ilk iki hesap, toplam arzın da yaklaşık yüzde 5’ine sahip. Ancak fenomen token’a sahip olanların sayısı da her geçen gün artıyor. SHIB’e sahip adres sayısı geçtiğimiz günlerde 1 milyon rakamının da üzerine çıkmıştı.

Şu anda en büyük kripto paralar sıralamasında 12. olan Shiba Inu, 0,00004586 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl