16 bin kişiden 1 milyar TL’lik vurgun yapan Turcoin yöneticileri tutuklandı

16 bin kişiden 1 milyar TL'lik vurgun yaptığı ortaya çıkan Turcoin'in yöneticileri, düzenlenen operasyonla yakalandı. Mahkemeye çıkarılan yöneticiler, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Geçtiğimiz yılın son aylarında ortaya çıkan ve 16 bine yakın kişiden yüzde 40 kâr vaadiyle 1 milyar TL topladığı tespit edilen Turcoin yöneticileri, bir süredir kayıplara karışmıştı. Polis ekiplerinin sıkı takibi ile yakalanan Turcoin yöneticileri tutuklandı.

Turcoin, Hipper A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteriyordu. Bu şirketin iki yetkilisi, Eskişehir ve Kocaeli’de gözaltına alındı.

Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şirket üzerinde yüzde 51 hisseye sahip Muhammed S.’yi Eskişehir’de, yüzde 49 hisseye sahip Sadun K.’yı ise Kocaeli’de yakaladı.

Zanlılar, Emniyet’teki işlerin tamamlanmasının ardından Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi. Adliyede hakim karşısına çıkarılan zanlılardan Muhammed S. ve Sadun K. tutuklanarak cezaevine gönderilirken diğer 3 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

24 bin ekran kartı bulundu

Merkezinin Kocaeli’de olduğu tespit edilen şirketin İzmit ilçesinin Alikahya Mahallesi’nde yer alan lüks bir sitede 800 bin TL bedelle dükkan alarak tesis kurduğu, bu tesiste 24 bin ekran kartıyla dijital para ürettikleri, daha sonra topladıkları paralarla da aynı siteden 4 dükkan daha satın aldıkları öğrenildi.

→ BITCOIN’LERİ İÇİN ÖLDÜRÜLEN GENCİN ANNESİ: OĞLUM HAYALLERİ İLE GİTTİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl