Türev borsası BitMEX’te beklenmeyen istifa: CEO Höptner bıraktı

Bir dönemin en büyük türev borsası olan BitMEX'te önemli bir istifa yaşandı. 2021 yılının hemen başında göreve gelen CEO Alexander Höptner görevi bıraktı. Höptner ve BitMEX borsasının istifa sebebiyle ilgili bir açıklama yapmaması da dikkat çekiyor.

Son dönemlerde yaptığı spot alım-satım hamleleriyle bilinen BitMEX borsasında beklenmeyen bir istifa yaşandı. Yaklaşık 2 senedir borsanın CEO’su konumunda bulunan Alexander Höptner görevi bıraktı.

Davaların ardından zor dönemde gelmişti

Hatırlanacağı üzere ABD Adalet Bakanlığı 2020 yılının son döneminde BitMEX borsası ve yöneticilerine yönelik vergi kaçakçılığı iddiasıyla dava açmıştı. Dönemin CEO2su Arthur Hayes de dahil toplam 4 yönetici suçlu bulunmuşlar ve değişik meblağlarda kefaletle daha sonra serbest kalmışlardı. İşte Höptner böyle zorlu bir dönemde BitMEX’in CEO’luk görevine gelmişti.

Açıklama var, sebep yok

Konuyla ilgili Höptner’den herhangi bir açıklama gelmezken, BitMEX borsası yaptığı açıklamada Höptner’e teşekkür etti ve yeni CEO’nun geçici olarak, aynı zamanda CFO’luk görevinde de bulunan Stephan Lutz olduğunu duyurdu. Lutz, CFO’luk görevini de sürdürecek.

Kripto paralarda yaşanan düşüşlerin vurduğu birçok borsadan biri olan BitMEX, Mayıs ayında da 75 çalışanının işine kriz nedeniyle son vermişti. Şirket, Alman bankası Bankhaus von der Heydt’i alma plânlarından da vazgeçmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl