Turizm cenneti Bali’de kripto paralar yasaklandı

Endonezya'nın dünyaca ünlü popüler turistik bölgelerinden biri olan Bali'de, kripto para ödemeleri yasaklandı. Açıklama bölgeden sorumlu hükumetten gelirken, kurallara uymayanlara sert cezalar verileceği belirtildi.

Her yıl milyonlarca turistin gittiği destinasyonlardan biri olan Bali’de yerel hükumet kripto para ödemelerini resmen yasakladığını duyurdu. Bölge valisi Wayan Koster, yerel medyaya verdiği demeçte, kripto paralarla birlikte bazı yasakları açıkladı.

Uygunsuz davranışlarda bulunanlar, kripto parayla ödeme yapmak isteyenler ve vize sınırlarını aşan kişilerin sert şekilde cezalandırılacağını belirten vali, bölgede kullanılabilecek tek paranın ise Endonezya rupisi olduğunu söyledi.

Kripto ödemeleri ciddi seviyedeydi

Bali, dünyanın en çok turist çeken bölgelerinden biri konumunda ve senede yaklaşık 10 milyon kişi buraya tatil için geliyor. Oteller, restoranlar ve yerel halk ile yapılan alışverişlerde kripto para kullanımı hiç de az olmayan seviyede bulunuyordu. Vali, bu tür ödemeleri kabul eden işletmelerin de yine sert cezalara çarptırılabileceğini ve hatta cezaların işletmenin kapanmasıyla da sonuçlanabileceğini belirtti.

Öte yandan Endonezya Merkez Bankası başkanı Trisno Nugroho ise, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kripto paraların ülkede tamamiyle yasaklanmadığını, sadece ödemelerde kullanılmasının önünde engel olduğunu aktardı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl