Türk kripto para borsaları, Ağustos’ta 800 bin daha fazla ziyaret aldı

Ağustos ayında Türkiye'de yerleşik kripto para borsalarına ziyaret sayısı, küresel borsalarla paralel olarak artış gösterdi.

web-traffic

Bitcoin fiyatının büyük ölçüde volatil seyrettiği Ağustos ayı geride kaldı. Piyasa değeri ile en büyük kripto para, ay boyunca 12 bin 470 dolar ile 9 bin 850 dolar arasında değişti.

Bitcoin fiyatındaki yukarı veya aşağı yönlü sert hareketler, daima Bitcoin ve kripto para piyasalarına dönük ilgiyi canlandırıyor.

Bitcoin fiyatının 12 bin 470 dolara tırmanmasıyla birlikte yerli kripto para borsaları da ziyaret sayılarında önemli artışlar gördü.

BtcTurk.com’da ziyaret sayısı yüzde 60 arttı

En çarpıcı artış, yakın zaman önce yoğun bir TV reklamı kampanyası başlatan ve Milli Takımlara ana sponsor olan BtcTurk’teydi. SimilarWeb verilerine göre BtcTurk.com, Ağustos ayında 2 milyon 50 bin ziyaret aldı. Bu rakam bir önceki ay ise 1 milyon 300 bindi. Temmuz’a göre, yüzde 60’a yakın bir artıştan söz etmek mümkün.

Öte yandan Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından Paribu da Ağustos’ta 1 milyon 600 bin ziyaret rakamına ulaştı. Temmuz ayındaki rakam 1 milyon 350 bindi.

Türk kripto para borsalarının tamamı ise Temmuz ayına göre yüzde 17 artışla 5 milyon 525 bin ziyaret sayısı elde etti. Temmuz ayında tüm borsalar, 4 milyon 740 bin ziyaret aldı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

3 yorums

 1. Şeyma Özay Yanıtla

  Bu sıralama hatalı bence , reklam kokuyor

  1. Burak Köse Yanıtla

   Reklam değil, SimilarWeb verileri.

 2. Aliyev Yanıtla

  Bitlo en büyük borsa biliyordum. Neyse gene de memnunum ben.