Türkiye İş Bankası, metaverse platformu Decentraland’de sergi açtı

Türkiye İş Bankası, Decentraland üzerinde "Tablolarla Boğaziçi'nde bir gezinti" isimli bir resim sergisi açtı. Sergiye özel olarak 1000 NFT davetiye oluşturuldu.

Türkiye İş Bankası’nın müzik, sahne sanatları, plastik sanatlar, tarih, müzecilik ve arkeoloji alanlarında faaliyet yürüten İş Sanat kolu, popüler metaverse platformu Decentraland üzerinde bir resim sergisi açtı.

“Tablolarla Boğaziçi’nde bir gezinti” başlıklı sergide, 1940’lardan bu yana oluşturulan zengin resim koleksiyonundan bir seçki sunuluyor. Bankanın Beyoğlu’ndaki tarihi binasında oluşturulacak Resim Müzesi’nin ilk süreli sergisi olması planlanan İstanbul resimlerinden tadımlık bir seçki, Decentraland’deki sergide izleyicisiyle buluşuyor.

1000 adet NFT davetiye

Sergi, bugün itibari ile açıldı ve üç gün boyunca sınırlı sayıda davetlinin katılımıyla ön gösterimi yapılacak. Ön gösterime özel olarak 1000 adet NFT davetiyesi hazırlandı. NFT davetiyelerinin nasıl alınabileceği metaverse.issanat.com.tr adresinde anlatılıyor.

Sergi, ön gösterimin ardından 8-20 Nisan tarihleri arasında tüm ziyaretçilerin katılımına açık olacak.

Türkiye İş Bankası, bugüne kadar blok zinciri teknolojisi üzerinde birçok çalışma yaptı. 2020’de R3’ün blok zinciri platformu Corda’ya katılan banka, aynı yıl Şişecam ile blok zincirini kullanarak ilk pilot dış ticaret finansman işlemini gerçekleştirdi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl