Hack skandalı ile sarsılan Twitter’dan 17 saat sonra yeni açıklama

Twitter, dün yaşanan olayların ardından yaptığı açıklamadan 17 saat sonra yeni bir açıklama daha yayınladı.

twitter

Sosyal medya platformu Twitter’ın resmi hesabından dün yaşanan olayların ardından bir açıklama daha yapıldı. 17 saat aradan sonra gelen açıklama şu şekilde:

“Saldırganların şifrelere erişim sağladığına dair hiçbir kanıtımız yok. Şu anda şifrenizi sıfırlamanın gerekli olmadığına inanıyoruz.”

“Son 30 gün içinde hesap şifresini değiştirme girişimi olan tüm hesapları kilitleme adımını attık.”

“Aldığımız ek güvenlik önlemlerinin bir parçası olarak şifrenizi sıfırlayamamış olabilirsiniz. Hâlâ kilitli olan hesaplar hariç olmak üzere kullanıcılar şu andan itibaren şifrelerini sıfırlayabilmeliler.”

“Hesabınız kilitliyse bu hesabınızın güvenliğinin ihlâl edildiğine veya hesabınıza yetkisiz erişim sağlandığı yönünde kanıtımız olduğu anlamına gelmez. Şimdiye kadar bu kilitli hesapların yalnızca küçük bir kısmının ele geçirildiğine inanıyoruz ancak hâlâ araştırıyoruz ve etkilenenleri bilgilendireceğiz.”

“Proaktif olarak hesapları kilitlenmişse bu hesaplara mümkün olan en kısa sürede erişimin yeniden kazanılmasına yardımcı olmak için çalışıyoruz. Erişim iznini hesabın gerçek sahibine verdiğimizi doğrulamak için ekstra adımlar attığımızdan dolayı bu biraz zaman alabilir.”

“Aralıksız olarak çalışıyoruz ve sizi gelişmeler hakkında bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

Twitter’da ne olmuştu?

Dün Türkiye saati ile akşam vakti önce Binance, Coinbase, Gemini, Kucoin gibi kripto para borsalarının hesapları bir bir ele geçirilmiş, daha sonra bu Joe Biden ve Barack Obama gibi siyasetçilere, ardından da Kanye West ve Kim Kardashian gibi ünlülere sıçramıştı. Saldırganlar, insanları tüm bu hesaplardan paylaştıkları adreslere iki katını geri gönderecekleri iddiasıyla Bitcoin göndermeye çağırmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl