Jack Dorsey: Twitter, Blockchain’in kullanılmayan potansiyelini araştırıyor

Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey, şirketinin Blockchain teknolojisinin kullanılmayan potansiyelini dikkate aldığını ve araştırdığını söyledi.

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, dün Kongre komitesi önünde şirketin potansiyel uygulamalar için Blockchain teknolojisini araştırdığını söyledi.

Dorsey, ABD Temsilciler Meclisi Enerji ve Ticaret Komitesi’nde Twitter’da şeffaflık ve hesap verilebilirlik konusundaki duruşma sırasında soruları yanıtladı. Dorsey, bu duruşmaya sosyal medyada muhafazakar seslerin susturulduğu iddiasıyla çağrılmıştı.

Kaliforniyalı bir temsilci olan Doris Matsui, Twitter’ın CEO’suna şirket için Blockchain teknolojisinin hangi potansiyel uygulamalarda kullanılabileceğini sordu. Dorsey, Blockchain‘in yanlış bilgi ve dolandırıcılığa karşı mücadelede kullanılabileceğini ifade etti.

Dorsey ardından aynı gün Capitol Hill’de 2016 ABD Başkanlık seçimlerine müdahaleyle alakalı bir başka duruşmaya katıldı.

Twitter‘ın CEO’su bu duruşmaların ardından Twitter hesabından esprili bir paylaşımda da bulundu. Dorsey, duruşmalar sırasında yükselen kalp atış hızını paylaştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl