Twitter’daki Ethereum botlarına Elon Musk yorumu: Seni tanımak istiyorum yiğidim!

Tesla'nın kurucusu Elon Musk, Twitter'da iyice çığrından çıkan Ethereum botları hakkında tweet'ledi. Musk, diğer herkes gibi bu garip trendi sopalamak yerine üstün yetenekliliği vurgulayan 'mad skills' ifadesini kullanarak bot ağını çalıştıran kişilerden etkilendiğini ima etti.

Sosyal medya platformu Twitter, aylardır kripto para scambot salgını yaşıyor – ve durum, Elon Musk‘a bile kendinden bahsettirecek kadar çığrından çıkmış halde.

Ancak Musk, diğer herkes gibi bu garip trendi sopalamak yerine üstün yetenekliliği vurgulayan ‘mad skills’ ifadesini kullanarak bot ağını çalıştıran kişilerden etkilendiğini ima etti. Ayrıca Ethereum‘u da yanlış yazdı.

Musk’ın tweet’i şöyleydi:

“Etherium scambot’larını kimin çalıştırdığını bilmek istiyorum! Mad skillz…”

Ethereum hakkında ilk kez tweet’leyen Musk’ın bu tweet’i hakkında Vitalik Buterin de bir şeyler yazdı. Buterin, Musk’ın Ethereum’dan bahsetme sebebinin teknolojisi değil de bir dolandırıcılık salgını olmasından hayal kırıklığına uğramış görünüyordu. Ethereum’un kurucusu, “Elon Musk’ın Ethereum hakkındaki ilk tweet’inin Twitter’daki dolandırıcılar yerine teknolojin hakkında olmasını dilerdim.” ifadelerini kullandı. Ardından Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’i etiketleyen Buterin, “Lütfen bize yardım eder misin?” dedi.

Twitter’da 2018’in başından bu yana görülen bu botlar, genellikle kripto paralar konusunda toplumu etkileyebilme yeteneğine sahip kişileri hedefleyerek insanları dolandırıyor. Yöntem basit ve şöyle… Ünlü bir ismin yeni bir tweet’inin altına onu taklit eden bir profil, kullanıcılardan belirli bir adrese kripto para transfer etmelerini ve transfer edilen kripto paranın kat kat daha fazlasının hediye olarak göndereceğini iddia ediyor. Elbette herhangi bir kripto para göndermiyor.

İlk ortaya çıktıklarında bu sistem manuel olarak işletiliyordu. Şimdi bunun için özel botlar geliştirilmiş görünüyor. Topluluğu etkileyebilecek profiller, herhangi bir tweet attında bu botlar, o tweet’in altında aniden bitiveriyor.

→ BITCOIN’İ BEKLEYEN 6 BÜYÜK OLAY

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl