Twitter’daki Ethereum dolandırıcıları ne kadar kazanıyor?

Sosyal medya platformu Twitter'da kronik bir sorun haline gelmiş olan Ethereum dolandırıcılarının günlük kazancı şaşırtacak cinsten.

‘Hediye ETH’ tweet’leri, artık sosyal medya platformu Twitter’ın kronik sorunu haline gelmiş durumda. Aylardır özellikle kripto para meraklıları, Twitter’daki kripto para ünlülerinin hesaplarını taklit ederek belirli bir cüzdan adresine bir miktar ETH gönderen herkese çok daha fazlasını iade edeceğini iddia eden Twitter profillerini mutlaka görmüşlerdir.

Peki bu ücretsiz ETH dolandırıcılık profillerinin arkasında kim var ve ne kadar para kazanıyorlar? Bitcoinstacks.com’da yayınlanan bir röportaj, bu sorulara ışık tutuyor.

Röporajda bu dolandırıcılık operasyonlarının elebaşı olarak adlandırılan kişi, operasyonların arkasında küçük bir ekip olduğunu fakat birçok şeyin otomatik gerçekleştirildiğini aktarıyor.

Elebaşı, daha sonra ne kadar para kazandıkları sorusuna gelince, bunun her gün değiştiğini, çoğu gün 100-200 ya da daha fazla ETH olduğunu, bazı nadir zamanlarda ise 50-100 ETH arası kazandıklarını anlatıyor. Bunun neden yaptığı sorulduğunda ise, “Para, kolay para” cevabını veriyor.

Bu Twitter dolandırıcılığı, o kadar çığrından çıktı ki Elon Musk’a bile kendisinden söz ettirdi. Musk, Temmuz ayında bot ağını çalıştıran kişilerden etkilendiğini ima eder bir şekilde “Ethereum scambot’larını kimin çalıştırdığını bilmek istiyorum!” demişti.

→ İTALYAN FUTBOL KULÜBÜ KRİPTO PARAYLA SATIN ALINDI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl