Twitter’dan eToro ile ortaklık: Kripto para alınıp satılabilecek

Yapay zeka geliştirmeleri için Twitter'a 10 bin bilgisayar alan Elon Musk, kripto ve hisse senetleri alanında da sosyal medya şirketine önemli bir entegrasyon kazandırdı. Bugünden itibaren Twitter kullanıcıları kripto paralar ve hisse senetlerini platform üzerinden eToro borsası vasıtasıyla alıp satabilecekler.

Aralık ayında Bitcoin ve Ether’in de dahil olduğu birçok finansal ürünün endeksini kullanıcılarına sunmaya başlayan Twitter, şimdi de kripto para ve hisse senetleri alım-satım platformu eToro ile ortaklık kurdu. İki şirketin anlaşması sayesinde Twitter kullanıcıları eToro üzerinden kripto para ve hisse senetleri işlemleri yapabilecekler.

Bugünden itibaren başlayacak olan bu yenilik, Twitter’ın uygulamasına da entegre edildi. Kullanıcılar alım satım işlemleri dışında geniş ölçekte finansal enstrümanların grafiklerini de inceleyebilecekler. Ortaklık sayesinde Twitter’da grafikleri aranabilecek olan finansal araçların sayısı da ciddi şekilde artırılacak.

Grafikler açıldığında kullanıcılara “eToro’da gör” seçeneği sunulacak ve buraya tıklayan kullanıcı direkt olarak platformun internet sitesine yönlendirilecek. Böylece kripto para, hisse senetleri ve diğer varlıkların işlemleri yapılabilecek.

İsrail merkezli şirketin CEO’su Yoni Assia ortaklıkla ilgili yaptığı açıklamada, “Son 3 yılda çok büyüdük. Sayısı gittikçe artan kullanıcılarımızın Twitter ile etkileşim içinde olduğunu ve finansal açıdan burada kendilerini geliştirdiğini gördük. Bu ortaklık sayesinde daha fazla kişiye ulaşmayı ve iki tarafın kullanıcı sayısını artırmayı hedefliyoruz” dedi.

2007 yılında kurulan ve küresel çapta 32 milyon kullanıcısı bulunan eToro, bugün müşterilerine endeks fonları, hisse senetleri ve kripto para alım-satım hizmetleri sunuyor.

eToro anlaşması, Elon Musk’ın Twitter’ı almasından bu yana şirketin yaptığı en büyük anlaşma olarak görülüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl