Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Twitter’da Bitcoin tartışması: Elon Musk Jack Dorsey’e cevap verdi, Peter Schiff ‘Altın’ dedi

Twitter CEO'su Jack Dorsey'nin, bu sabaha karşı attığı tweet'e Elon Musk da cevap verdi. Musk'ın, Dorsey ile dalga geçen tavrı, Twitter CEO'sunun sakin kalmasıyla olayı büyütmedi. Sonunda konuya Bitcoin karşıtlığıyla bilinen, altın savuncusu Peter Schiff bile katıldı.

Elon Musk, attığı tweet’lerle yine kripto para topluluğunun tepkisini çekti. Musk, Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin “The B word” yani “B ile başlayan kelime” adlı, Bitcoin’in kurumsal şirketler tarafından nasıl daha iyi kullanılabileceğini belirten bir organizasyonu tanıttığı tweet’ine cevap verdi.

Musk dalga geçti, Dorsey seviyeli cevap verdi

“B ile başlayan kelime” için “bicurious?” yani “biseksüel?” yazan Musk’a, Dorsey ise seviyeyi yukarıda tutarak ancak iğneleyici bir cevap verdi.

Dorsey, “Bizarre” yani “garip” yazarken, daha sonra da “Haydi gel seninle organizasyonda tartışalım. Tüm merak ettiğin şeyleri orada bana sorabilirsin…” dedi. Dorsey’nin “merak ettiğin şeyler” derken, “bi-curious” kelimesi içinde merak etmek anlamına gelen curious’u kullanması da dikkat çekti.

Tweet’lere Peter Schiff de katıldı

Musk ise daha sonra “gülmekten öldüm” anlamına gelen İngilizce “LMFAO” kısaltmasını kullandı. Dorsey, “Haydi artık, konuşalım” derken, Musk ise hala kaçamak cevap vermeye devam etti ve “Tweet’lere gelen yorumlar gerçekten altın değerinde” dedi.

Dorsey, yine akıllıca konuyu üst seviye tutmaya çalışarak, “Altın derken, konuşmamıza Peter Schiff’i de mi katmak istiyorsun?” diye sordu.

“En iyi emtia altındır”

Bu soru üzerine diyaloğa Peter Schiff de dahil oldu. Altın savunculuğuyla bilinen Schiff, “Fiat para birimiyle ilgili temel sorun, gerçek parayla desteklenmemesidir. Bitcoin bu problemi düzeltmiyor. Fiat, paraya çevirilebilecek bir para birimi değildir. Para bir emtiadır. Gerçek paraya çevrilebilecek bir birim, paranın yerine geçebilir. Tarihsel olarak, para olarak kullanılabilecek en iyi emtia altındır” dedi.

Musk dalga geçmeye devam etti, Raoul Pal cevap verdi

Tesla CEO’su Elon Musk ise, devamında bu kez de Bitcoin maksimalistlerine çattı. “Musk, Bir ampulü takmak için kaç Bitcoin maksimalisti gerekir?” dedi.

Buna da Real Vision şirketi CEO’su Raoul Pal cevap verdi. Pal, “Bitcoin maksimalistlerinin, geniş kripto para topluluğunun küçük bir kesimi olduğunu anlaman güzel. Ayrıca maksimalizm kavramsal olarak iyidir ve bir olasılığı vardır, ancak kesinlikten çok uzaktır.” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl