Twitter’dan kripto para cüzdanı hamlesi

Elon Musk'ın satın alma sürecinin devam ettiği Twitter'ın kripto para dönüşüm hamleleri devam ediyor. Son olarak şirketin, yatırma ve çekme işlemleri yapılabilecek yeni bir kripto cüzdanı üzerinde çalıştığı belirtildi.

Son dönemde Elon Musk’ın satın alma konusundaki adımlarıyla adından söz ettiren Twitter’ın bir kripto para cüzdanı geliştireceği belirtildi. İddia, teknolojik gelişmeleri açık kaynak kodlardan bulan ve genelde sosyal medyadan duyuran Jane Manchun Wong adlı geliştirici ve teknoloji blogger’ı tarafından ortaya atıldı.

Sosyal medya devinin bu adımını tweet atan blogger kısa ve öz yazdığı tweet’te, “Twitter, kripto para yatırma ve çekme işlemlerini destekleyen bir cüzdan prototipi üzerinde çalışıyor” dedi.

Ancak Twitter şu ana kadar bu konuda henüz resmi bir açıklama yapmış değil. Wong da bu bilgiyi hangi kaynaktan elde ettiği konusunda bir bilgi vermedi. Yine de Wong’un elde ettiği bilgileri genelde açık kaynaklı kodlardan gördüğü biliniyor.

Bahşiş ve NFT’den sonra gelecek mi?

Bilindiği üzere Twitter daha önce de birçok kripto para bağlantılı geliştirme duyurdu ve bunların bazılarını hayata geçirdi. Örnek olarak geçen sene Eylül ayında kripto paralarla bahşiş özelliğini başlattı. Yine geçen sene kripto paralara olan ilginin tavan yaptığı bir dönemde şirket, kullanıcılarının profil fotoğraflarına NFT’lerini koymasına izin veren geliştirmesini duyurmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl