Twitter’ın ücretsiz verdiği NFT, 200 bin dolara satıldı

Twitter'ın kullanıcılarına dağıttığı NFT koleksiyonu, pazar yeri OpenSea'de 1700 ethereum'luk (yaklaşık 5.3 milyon dolar) işlem hacmi oluşturdu. NFT pazar yeri OpenSea'deki rakamlara göre, dağıtılan NFT'lerin şu andaki en düşük fiyatı yaklaşık 90 ETH (yaklaşık 281 bin dolar). En yüksek bedele alınan NFT için ise 72 ETH (yaklaşık 200 bin dolar) ödeme yapıldı.

Günlük 200 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan Twitter’ın 30 Haziran’da açıkladığı ve yayımladığı “The 140 Collection” adlı NFT dağıtma projesindeki ürünler, OpenSea’de 1700 ETH’lik hacim yarattı.

Bilindiği üzere değişitirilemez token’lar olarak da bilinen NFT’ler, imajdan videoya kadar birçok çeşit dosyadan oluşabiliyor. Twitter’ın dağıttığı 140 NFT’lik koleksiyondaki token’lar ise Twitter markasını andıran animasyonlar ve karakterlerin de olduğu GIF’lerden oluşuyor. 7 farklı türden oluşan koleksiyonda, her tür için de 20 kopya bulunuyor.

Yüksek fiyattan satmak için organizasyon kuruldu

Twitter’ın, konuyla ilgili atılan tweet’ine cevap veren kişiler arasından rastgele seçtiği kazananlardan Geo takma adını kullanan bir kişi ise bazı NFT sahiplerinin ilk andan itibaren token’larını beklenenden çok daha düşük fiyatlara satması üzerine hareket geçti ve bir organizasyon oluşturdu. Adı “140 Collection organization” olan grubun şu anda 70 üyesi bulunuyor ve The Block’a konuşan Geo’nun açıklamasına göre de gittikçe kalabalıklaşıyor. Amaç, bu değerli NFT’lerin ucuza gitmesini engellemek ve bir taban fiyat belirlemek.

En düşük fiyat 90 ETH oldu

Organizasyonun kurulmasıyla birlikte ise OpenSea’deki NFT’lerin en düşük fiyatı 90 ETH yani yaklaşık 281 bin dolara yükseldi. Ancak şu ana kadar en çok yapılan satışların fiyatları ise ortalama 42 ilâ 70 ETH arasındaydı. Yani grubun oluşturulması fiyatların da yükselmesini sağladı. En yüksek fiyata satılan NFT ise “Furry Twitter” serisine ait bir NFT oldu. NFT, birkaç gün önce 72 ETH’ye, yani yaklaşık olarak 200 bin dolara alıcı buldu.

Konuyla ilgili yorum yapan Geo, “Rastgele seçtiğiniz 140 kişiye, değeri olan bir şey verdiğinizde, kimin onu gerçek değerine ulaşıncaya kadar tutacağını bilmek zordur. Şu anda piyasada olan da bu” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl