Ubcoin Market, yapay zekayı kullanarak içeriği nasıl modüle ediyor?

Ubcoin, milyonlarca değişken içerikli reklamı insan faktörü olmaksızın otomatik olarak yönetmek, yasal ve etik riskleri en aza indirmek adına derin sinir ağlarına dayanan kendi yapay zeka tabanlı sistemini geliştiriyor.

Ubcoin, milyonlarca değişken içerikli reklamı insan faktörü olmaksızın otomatik olarak yönetmek, yasal ve etik riskleri en aza indirmek adına derin sinir ağlarına dayanan kendi yapay zeka tabanlı sistemini geliştiriyor.

Ubcoin, herkesin kripto para ile gerçek mal alabileceği veya satabileceği Blockchain tabanlı bir platform olan benzersiz bir kripto-mal takas borsası.

Platform, özel yatırımcılardan 4 milyon dolar ve kurumsal olanlardan açıklanmayan bir miktar para topladığı, halka açık bir token satışı gerçekleştiriyor.

Ubcoin, Samsung tarafından 10 ülkede piyasaya sürülen telefonlara önceden kurulmuş olan ve dünya çapında 16 milyondan fazla indirilen Ubank mobil uygulamasının bir parçası olacak.

Ubcoin token’ları şu an indirimle bu adresten satın alınabilir: https://ubcoin.io/en

Kamusal pazarlarda içerik yönetimi, önemli bir görev. Sadece içeriğin etik ve yasal olarak yerleştirilmesini sağlayan bir şirket istikrarlı bir büyüme sağlayabilir ve başarılı bir iş modeli oluşturabilir.

İçerik yönetim eksikliği, yasal risklere ve imaj risklerine yol açıyor. Örneğin, Facebook ve eBay, sahte haberleri takip etmek ve engellemek için yüz milyonlarca dolarlık programlara yatırım yaptı. 2018 yılının ilkbaharında, Kaggle sitesinde, veri analiz uzmanlarından oluşan 4551 takımın yarıştığı “Toxic Comment Classification” görevini çözdüğü, 35 bin dolarlık bir ödül fonu ile bir yarışma düzenlendi.

İçerik denetlemeye yönelik üç yaklaşım dikkate alınmalı:

1) Manuel kontrol. İnsan faktörüne bağlı, düşük kaliteye sahip pahalı bir yaklaşım. Ubcoin Market gibi büyük ölçekli projelerde manuel kontrol kabul edilemez.

2) Yarı otomatik kontrol ve kurallara göre kontrol. Yarı otomatik kontrol sadece yapılandırılmış, son derece özelleştirilmiş içerikler için geçerlidir. Yüksek içerik değişkenliğine sahip platformlar için gerekli tüm kuralları manuel olarak ayarlayamazsınız.

3) Makine öğrenimine dayalı yaklaşım. İçeriği sınıflandırmak için istatistiksel verileri kullanan ileriye dönük bir yaklaşım. Ubcoin Market hizmetinde kullanılan yapay zekaya dayanan yaklaşım bu, insan faktöründen yoksun ve ilgili bir eğitim örneğinin varlığında içeriğin değişkenliğine dayanıklı.

Yapay zeka Ubcoin Market tarafından çözüme kavuşturulan meseleler:

1) İçeriğin yasaların gerekliliklerine uygunluğu için doğrulanması. Yapay sinir ağı, içeriği kategoriye göre algılar: uyuşturucu, silah, pornografi vb. içerikli reklamı hemen engeller veya moderatöre gönderir.

2) Etik inceleme. Ubcoin Market, zehir saçan yorumlar, ırkçılık veya ayrımcılık içeren materyallerin yerleştirilmesini kabul etmiyor.

3) Yinelenen reklamları algılar. Çoğunlukla, yinelenen reklamlar dolandırıcılar tarafından yerleştirilir ve bu nedenle metinlerin ve görüntülerin kopyalarını izlemek gerekir.

Yapay zekanın Ubcoin Market’te nasıl işliyor?

Ubcoin Market’te yapay zekanın temeli üç makine öğrenim modeli ile kuruldu.

1) Reklam metinlerinin işlenmesi, derin, iki yönlü tekrarlayan bir sinir ağına dayalı bir model ve metin verilerinin bir özellik vektörüne – Word2Vec’e dönüştürülmesi için bir algoritma kullanılarak gerçekleştiriliyor.

2) ImageNet görüntülerinde önceden eğitilmiş ve ayrıca kendi eğitim örneklerinde eğitilmiş bir ResNet tabanlı mimariye sahip derin sinir ağları, görüntüleri işlemek ve görüntüdeki yazıtların içeriğini ortaya çıkarmak için kullanılır.

3) Çıktı, karar şemasının bileşimine dayanan ve değişken verileri dikkate alan XGBoost algoritmasını kullanıyor.

Ubcoin Market ekibi, GAN (Generate Adversarial Network) algoritmalarını test ediyor. GAN, 2014 yılında Google tarafından önerilen ve bir sinir ağının kullanılmadığı, ancak iki tanesinin birbirini “öğreten” yaklaşım. GAN ağı, içeriğin sınıflandırılmasında niteliksel olarak yeni bir seviyeye ulaşmayı sağlayacak.

Ubcoin Market, kişisel öneri görevleri ve sahtekârlıkla mücadele görevleri için yapay zekayı da kullanacak. Bunu yapmak için platformdaki kullanıcıların davranışları hakkında veri toplamak ve onlara dayalı tahmin modelleri oluşturmak için hazırlıklı durumda.

Makine öğrenimi modellerinin problemi zamanla eskimesidir. Modellerin uygun olması ve en iyi tahmin kalitesini vermesi için eğitim örneğinin ve model parametrelerinin düzenli olarak güncellenmesi gerekiyor. Bunu yapmak için Ubcoin Market ekibi verileri “Amazon Mechanical Turk” gibi platformlarda işaretleyerek hem açık kaynak platformlarından hem de iş platformlarından yararlanmayı planlıyor.

Yapay zeka Ubcoin Market süreci şu şekilde yürütülüyor:

Yapay bir algoritma geliştirmek için, ilgili örneklerden oluşan bir eğitim örneği hazırlanıyor. Algoritmayı öğrettikten sonra, girdi algoritması, metin ve grafik verileri ile sağlanıyor. Çıktıda ise, reklamın kuralların ihlali olduğunu gösteren işaretler içerip içermediğini gösteren bir sınıf değeri elde ediliyor.

Ubcoin Market, 21. yüzyılda şirketin rekabet gücünü sağlamak için yapay zeka gibi teknolojilerin kullanılması gibi son teknoloji yaklaşımlarını uyguluyor.

Derin sinir ağlarına dayanan yapay zeka, Ubcoin Market’in milyonlarca değişken içerikli reklamları insan faktörü olmadan otomatik olarak yönetmesine ve iş için yasal ve etik riskleri en aza indirmesine izin veriyor.

Ubcoin token’larını şimdi indirimle birlikte buradan satın alabilirsiniz: https://ubcoin.io/en


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl