Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Uber, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edebilir

2016 yılında 6.5 Milyar Dolar’lık devasa bir gelir elde eden ve 12 binden fazla çalışanı bulunan Uber’in yeni CEO’su Dara Khosrowshahi oldu. Khosrowshahi, daha önce Expedia’nın CEO’luğunu yapıyordu. Uber’den kendisine gelen teklifi kabul eden ve Uber’in başına geçen başarılı isim, aynı zamanda Bitcoin’in erken bir savunucusu. Bitcoin’e pek çok şirketin uzak durduğu, bir dönemde, 2014 yılında cesur bir kararla Expedia’nın Bitcoin ödemelerini kabul etme kararının altında imzası olan bir isim Khosrowshahi. Uber’de de aynı kararı alabilir Uber’in yeni CEO’sunun 2014...

2016 yılında 6.5 Milyar Dolar’lık devasa bir gelir elde eden ve 12 binden fazla çalışanı bulunan Uber’in yeni CEO’su Dara Khosrowshahi oldu.

Khosrowshahi, daha önce Expedia’nın CEO’luğunu yapıyordu. Uber’den kendisine gelen teklifi kabul eden ve Uber’in başına geçen başarılı isim, aynı zamanda Bitcoin’in erken bir savunucusu.

Bitcoin’e pek çok şirketin uzak durduğu, bir dönemde, 2014 yılında cesur bir kararla Expedia’nın Bitcoin ödemelerini kabul etme kararının altında imzası olan bir isim Khosrowshahi.

Uber’de de aynı kararı alabilir

Uber’in yeni CEO’sunun 2014 yılında Expedia’da Bitcoin ödemelerini kabul etme kararı alan kişi olması, yeni şirketinde de aynı kararı alma ihtimalini kuvvetlendiriyor. Özetle dünyanın en büyük ulaşım ağı şirketi Uber, yakın bir zamanda Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini açıklayabilir.

Uber’in Bitcoin’i kabul etmesi fikri daha önce ortaya atılmıştı ancak kurucusu ve eski CEO’su Travis Kalanick buna pek yanaşmadı.

Uber, Khosrowshahi döneminde Bitcoin’i kabul etmese bile onun gibi bir kişinin şu anda dünyanın en tanınmış şirketlerden birinin yönetici koltuğunda oturması Bitcoin’e inanan insanlar için iyi bir haber olabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl