Uber, dijital para lisansı almak için başvuru yaptı

Türkiye'de son dönemde taksici kavgalarıyla gündeme gelen dünyanın en büyük uluslararası ulaşım ağı Uber, bir dijital para lisansı için başvuru yaptı.

Türkiye’de son dönemde taksici kavgalarıyla gündeme gelen dünyanın en büyük uluslararası ulaşım ağı Uber, dijital para lisansı için başvuru yaptığını bildirdi.

SkyNews’e konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir şirket sözcüsü, “Uber’in uluslararası merkezinin bulunduğu Hollanda’da bir dijital para lisansı başvurusu yaptık. Sunduğumuz ürün yelpazesini sürekli olarak geliştiriyor ve kullanıcılarımızın uygulama deneyimlerini iyileştiriyoruz. Ödemeyi ele alıyor olmamız da bunun önemli bir parçası. Bir dijital para lisansı ödeme süreçlerimizi düzenleyerek Avrupa’da işimizin inovasyonunu ve büyümesini desteklememizi sağlayacak.” şeklinde konuştu.

CEO’su Bitcoin’i erken benimseyenlerden biri

Hollanda’nın merkez bankasına yapılan dijital para lisansı başvurusu Dara Khosrowshahi’nin dümene geçmesinden aylar sonra geldi. Uber’in mevcut CEO’su Khosrowshahi, 2014 yılında dünya henüz Bitcoin’i yeni yeni tanırken cesur bir hareketle Expedia’da Bitcoin ödemelerini kabul etme kararını veren kişiydi. Uber’de göreve başlamasının ardından burada da aynı kararı alıp Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edebileceği konuşulmuştu. Uber, Bitcoin’i kabul etmekten ziyade kendi dijital parasını yaratmaya odaklanmış olabilir.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl