Ukrayna 10 milyon dolarlık kripto para bağışını harcadı bile…

Rus işgali karşısında ülkelerini savunan Ukraynalılara, tüm dünyadan kripto para bağışı yapılmaya devam ederken, Ukrayna hükumeti kısa sürede toplanan 10 milyon dolarlık fonu harcadı bile... Hükumetin ordu ve halk için kritik seviyedeki ihtiyaçları karşıladığı belirtiliyor.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgale başlaması NATO kuvvetlerini harekete geçirmedi ancak Batı dünyası da bu harekete sessiz kalmadı. Rusya’ya ekonomik yaptırımlar ve kısıtlamalar derken, Ukrayna’ya da ciddi yardımlar yapılmaya başlandı.

6.5 milyon dolarlık Ether çekildi

Ukrayna hükumetinin resmi kripto para adreslerini açıklamasıyla birlikte tüm dünyadan çok kısa sürede 15 milyon dolardan fazla bağış toplanırken, bugün de hükumetin Ethereum adresinden 6.5 milyon dolar değerde ETH, bir kripto para borsasına aktarıldı.

Yemek, su, benzin, ısı görüş gözlüğü, insansız hava aracı…

Ukrayna hükumetinin cüzdanlarının bulunduğu Kuna borsasının kurucusu olan Michael Chobanian, harcanan fonların yemek, su, benzin, insansız hava aracı ve ısı görüş gözlüğü gibi ihtiyaçlara gittiğini söyledi.

Yerel bir kâr amacı gütmeyen organizasyon tarafından hükumet için kurulan bir Bitcoin cüzdanına şu ana kadar 7 milyon dolarlık BTC gönderildi. Kuna borsası tarafından kurulan bir başka Bitcoin ve bir Ethereum cüzdanı da, Pazar günü itibariyle toplamda 8 milyon dolar elde etti.

Toplam miktar 20 milyon doları aştı

Chobanian bugün Twitter’dan paylaştığı bir görselde, Bitcoin, Ethereum ve sabit coin’lerden oluşan cüzdanlara 12 milyon dolardan fazla bir fon geldiğini gösterdi. Blok zincir takip firması Elliptic de, toplanan miktarın 20 milyon doları aştığını aktardı. Binance’in 10 milyon dolarlık insani yardım fonu ise bunlara dahil değil.

7 milyon dolarlık Bitcoin hareketsiz duruyor

“Come Back Alive” adlı kâr gütmeyen bir organizasyon olan grubun topladığı 7 milyon dolarlık fonun ise henüz hiç hareket etmemesi ve harcamalara katılmaması dikkat çekiyor. organizasyondan konuyla ilgili bir açıklama ise henüz yapılmadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl