Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin, Ukrayna’da 3 hafta içinde yasal olarak tanınabilir

Ukraynalı bakanlar, Bitcoin gibi dijital para birimlerinin yasal statüsüyle ilgili geçtiğimizin ayın son günlerinde bir toplantı gerçekleştirdi. Üç hafta içinde karar verilecek Toplantıda bu konuda üç hafta içinde karar vermek üzere anlaşmaya varıldı. Ukrayna Parlamentosu üyelerinden Olexandr Danchenko’ya göre bakanlar, sorunu çözüme kavuşturmak için Maliye Bakanlığı, Ukrayna Merkez Bankası, Ukrayna Yüksek Şurası ve Blockchain topluluğu ile işbirliği yapacaklar. Dijital para birimleri yasal olarak tanınabilir Toplantıdan sızan bilgiler bakanların Blockchain‘in ve dijital para birimlerinin öneminin farkında olduğunu ve bu sektörü geliştirmek...

Ukraynalı bakanlar, Bitcoin gibi dijital para birimlerinin yasal statüsüyle ilgili geçtiğimizin ayın son günlerinde bir toplantı gerçekleştirdi.

Üç hafta içinde karar verilecek

Toplantıda bu konuda üç hafta içinde karar vermek üzere anlaşmaya varıldı.

Ukrayna Parlamentosu üyelerinden Olexandr Danchenko’ya göre bakanlar, sorunu çözüme kavuşturmak için Maliye Bakanlığı, Ukrayna Merkez Bankası, Ukrayna Yüksek Şurası ve Blockchain topluluğu ile işbirliği yapacaklar.

Dijital para birimleri yasal olarak tanınabilir

Toplantıdan sızan bilgiler bakanların Blockchain‘in ve dijital para birimlerinin öneminin farkında olduğunu ve bu sektörü geliştirmek için yasal destek sağlanması yönünde karar alınabileceğini teyit ediyor.

Ukrayna Bitcoin’in son durumu

Ukrayna’da Bitcoin ve Blockchain teknolojileriyle ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. Ülkenin merkez bankası, geçtiğimiz aylarda Blockchain’i kullanarak dijital bir para birimi çıkaracağını duyurmuştu. Öte yandan ülkede Bitcoin ATM’lerinin sayısı giderek artıyor. Hemen hemen her şehre yıl sonuna kadar 150 adet Bitcoin ATM’sinin kurulması planlanıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl