Ukrayna’ya 225 milyon dolarlık kripto bağışı

24 Şubat 2022'den bu yana Ukrayna'ya kripto bağışları yapılmaya devam ediyor. Crystal Blockchain tarafından kısa süre önce yayımlanan bir analiz, işgalden bu yana 225 milyon dolar değerinde kripto paranın toplandığını ortaya çıkardı.

Bir blok zinciri istihbarat kuruluşu olan Crystal Blockchain tarafından yakın zamanda yapılan bir analize göre Ukrayna, Rusya’nın geçen yılki kapsamlı işgalinin başlamasından bu yana 225 milyon dolar tutarında kripto para bağışı aldı.

Kripto paralar, silah ve tıbbi malzeme için kaynak sağlıyor

Ayrıca kripto para kullanımı; silah, mühimmat, tıbbi malzeme ve savaş için diğer temel kaynakların elde edilmesini kolaylaştırdı.

Şirket, Twitter hesabından paylaştığı açıklamasında, “Bu, modern tarihin en önemli kripto bağış hamlesine işaret ediyor ve bu zorlu zamanlarda Ukrayna ile küresel dayanışmayı ortaya koyuyor.” ifadelerini kullandı.

Kripto para bağışları devam ediyor

Bir önceki yılın haziran ayında, kripto para bağışlarının kümülatif toplamı 135 milyon dolardı. Bu da dünyanın dört bir yanındaki kripto kullanıcılarının geçtiğimiz yıl boyunca Ukrayna’yı desteklemeye devam ettiğini gösteriyor. Ayrıca aylık bağışların 2022’nin ikinci yarısında ve 2023 boyunca bir durgunluk dönemi yaşadığı gözlemlendi. Bununla birlikte, geçen yılın mayıs ayından bu yana, aylık bağışlar 10 milyon dolar civarında nispeten sabit kaldı.

Crystal Blockchain, verilerin insani yardım girişimlerinin ordunun bağış toplayıcılarından daha fazla bağış çektiğini gösterdiğini kaydetti. Buna göre, Ukrayna insani ihtiyaçlar için yaklaşık 134 milyon dolar kripto para toplarken askeri kampanyalar 91 milyon dolar topladı. Bağışların çoğu (83 milyon dolar) USDT ile yapıldı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl