uma coin nedir geleceği projesi ve yorumları

Kripto dünyasında devrim niteliğinde projelerin arkasında karmaşık teknolojiler ve vizyonlar bulunuyor diyebiliriz. UMA Coin, blockchain’in potansiyelini maksimuma çıkarmak ve merkezi olmayan finansın geleceğini şekillendirmek için geliştirilen bu yenilikçi projelerden biridir. Peki UMA coin ve UMA tam olarak nedir?

UMA Coin nedir?

UMA Coin, Ethereum üzerinde çalışan bir kripto paradır. Bu coin, UMA adında bir sistemin içinde kullanılır. UMA, insanların kendi dijital sözleşmelerini ve varlıklarını yaratmalarına yardımcı olur. UMA Coin, bu sistemde gerçekleşen işlemler için bir tür “yakıt” görevi görür.

Okumadan geçmeyin | DeFİ Nedir?

UMA nedir?

UMA, bir tür “doğrulama aracı” olarak işlev gören optimistic oracle (OO) teknolojisiyle çalışır. Basitçe söylemek gerekirse, “insan güdümlü gerçeklik makinesi” olarak da adlandırılan bu sistem, karmaşık veya belirsiz durumlarda doğruluğu garanti edebilmek için tasarlanmıştır.

UMA’nın bu özelliği, farklı dijital projelerde – örneğin; farklı blok zincirleri arasında transfer yapmayı mümkün kılan sistemler, dijital sigorta sistemleri veya gelecekteki olayların sonuçlarını tahmin etmeye yarayan pazarlar gibi – kullanılabilir. UMA, bu projelerin güvenilir ve kesintisiz çalışmasına yardımcı olur.

UMA’nın projesi nedir?

UMA, dış dünyadan alınan bilgilerin blockchain ile doğru ve güvenilir bir şekilde paylaşılmasını sağlayan bir “iyimser oracle” sistemini sunar. Bu sistem, bilgilerin doğruluğunu topluluk oylamasıyla garantiler ve blockchain uygulamalarının geniş bir veri yelpazesinden yararlanmasına olanak tanır.

Gelin biraz daha açıklayıcı olalım!

Oracle’lar, blockchain dünyasında dış dünyadan veri alarak bu bilgileri blockchain ile paylaşan “köprüler” gibidir. Örneğin, futbol maçının sonucunu ya da bir hissenin fiyatını blockchain üzerindeki bir uygulamaya iletmek için oracle’lara ihtiyaç duyarız.

UMA’nın sunduğu “optimistic oracle” yaklaşımı, bu bilgilerin doğruluğunu garanti etmek için bir sistem sunar. İşleyişi basitçe şöyledir: Bir bilgi, blockchain’e aktarılır. Eğer bu bilgiye kimse karşı çıkmazsa, bu bilginin doğru olduğu kabul edilir. Ancak birisi bu bilginin yanlış olduğunu düşünüyorsa, topluluk içinde bir oylama yapılır ve doğru bilgi bu şekilde belirlenir.

Bu “iyimser” yaklaşım, UMA’nın sunduğu yenilikçi bir sistemdir ve gerçek dünyadan alınan bilgilerin blockchain uygulamalarında doğru bir şekilde kullanılmasına olanak tanır. Bu model sayesinde, blockchain projeleri çok daha geniş bir veri yelpazesinden yararlanabilir hale gelir.

UMA Coin en yüksek kaçı fördü?

UMA Coin, tüm zamanların en yüksek seviyesine 04 Şubat 2021 tarihinde ulaşarak 43,37$ değerini gördü. Bu seviye, mevcut değerinden %96,81 oranında azalma gösteriyor.

UMA Coin en düşük kaçı gördü?

UMA Coin’in tüm zamanların en düşük değeri 25 Mayıs 2020 tarihinde 1,16 dolar olarak kaydedildi. Bu değer, şu anki değerine göre %18,92 oranında artış gösteriyor.

UMA Coin arzı ne kadar?

Dolaşımdaki toplam UMA tedariki 73.705.587 UMA iken, toplam arzı 115.217.725 UMA olarak belirlenmiştir.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl