Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Dünyanın en büyük kredi kartı şirketi kripto para ödemelerini destekleyecek

Dünyanın en büyük kredi ve debit kartı şirketi olan UnionPay, yakında çıkaracağı sanal kartla kripto paraları da destekleyecek.

unionpay

Dünyanın en büyük kredi ve debit kart şirketi olarak görülen Çinli UnionPay, kısa süre içinde çıkarmayı düşündüğü sanal kart ile kripto para ödemelerini desteklemeyi plânlıyor.

Yeni imzalanan bir anlaşmayla UnionPay, ilerleyen günlerde piyasaya sürülmesi planlanan Paycoin kripto para birimini sanal kartta bir seçenek olarak sunmak için Koreli ödeme firması Danal ile iş birliği yaptı. Danal’dan yapılan açıklamada ön ödemeli sanal kartın Paycoin cüzdanında bulunacağı ve kullanıcıların, Çin dahil 179 ülkede 30 milyon UnionPay kabul eden işletmede alışveriş yapmasına izin vereceği belirtildi. Karta fiat para ve kripto paralar da yüklenebilecek.

Geçen yıl piyasaya sürülen Paycoin, Linux Foundation liderliğindeki blokzincir platformu HyperLedger üzerinde oluşturulmuştu. Paycoin’in web sitesindeki bilglere göre bu kripto para şu anda en çok Güney Kore’de kullanılıyor ve Huobi, UpBit ve CoinOne gibi dünyaca bilinen borsalarda da işlem görüyor.

Çin kripto para borsalarını kapatıp yasaklasa da, kendi merkez bankası dijital parasını (CBDC) çıkarmaya hazırlanan ve bu konuda önemli testler yapan ülkede kripto paralara sahip olmak ya da bu varlıklarla işlem yapmak yasal.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl