Uniswap, HEX’i liste dışı bıraktı: İşlemler devam ediyor

En büyük merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, SEC'nin dava açtığı Richard Heart'ın projesi olan HEX'i ara yüzünden çıkardı. Buna rağmen, token protokol üzerinde trade edilmeye devam edilebiliyor.

ABD menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kayıtsız yatırım sözleşmesi davası açtığı Richard Heart’ın projelerinden olan HEX, Uniswap ara yüzünden kaldırıldı. Protokol HEX’i “desteklenmeyen token’lar” bölümüne çekti.

Uniswap, ara yüzden token’ları kaldırabiliyor olsa da, bu durum o token’da işlem yapılamayacağı anlamına gelmiyor. Protokolün merkeziyetsiz olması, liste dışı işleminin sadece “front-end” bölümünde geçerli olmasını sağlıyor. Dolayısıyla yatırımcılar sorunsuz şekilde işlemlerine devam edebiliyorlar.

Uniswap’ın bu hamlesinden sonra ise HEX fiyatında yüzde 10’a yakın bir düşüş meydana geldi. 2021 boğa sezonunda 0.5 dolara kadar çıkan HEX, haberin yazıldığı dakikalarda ise 0.0048 dolardan işlem görüyor. Yani token, zirve seviyesinden şu anda yaklaşık 100 kat daha geride bulunuyor.

SEC, pazartesi günü Richard Heart’a kayıtsız yatırım sözleşmesi davası açtığını duyurmuştu. Kurum ayrıca HEX dışında, Heart’ın yeni projeleri olarak ön plana çıkan PulseChain (PLS) ve PulseX (PLSX) token’larının da yatırım sözleşmesi statüsüne girdiğini belirtmişti.

Heart’ın 2019’dan bu yana yaptığı satışlar vasıtasıyla 1 milyar dolardan fazla para kazandığı ve ABD dışında, Finlandiya’da yaşadığı belirtiliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl