Uniswap V3’ün BNB Chain entegrasyonu için ön onay verildi

En büyük merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, yapılacak BNB Chain entegrasyonuyla birlikte 1 ilâ 2 milyon kullanıcıyla beraber 1 milyar dolarlık bir kilitli varlık da kazanabilir. Bunun sebebi ise; 0xPlasma Labs’in 12 Aralık gününde sunduğu Uniswap V3’ün BNB Chain’e olan entegrasyonu için topluluktan ön onay almış olması.

Oylamaya katılanların yüzde 80’inden fazlası, bu adımı desteklerken, yüzde 19.72’lik kısım ise teklife karşı çıktı. 0xPlasma Labs ayrıca, oylamadaki onay oranının Uniswap yönetişim tarihindeki en büyük seviye olduğu kaydedildi.

Son bir oylama daha gerekiyor

Uniswap V3’ün, BNB Chain bağlantısı için son bir yönetişim oylaması daha gerekiyor. 0xPlasma Labs’in birkaç hafta içinde oluşturması beklenen bu son teklifin ardından nihai karar verilmiş olacak.

Plasma’dan yapılan açıklamada ayrıca BNB Chain’e geçişin olabilecek en hızlı sürede yapılması gerektiği bunun sebebinin ise BNB Chain’in sunduğu çapraz zincir geçişi, staking ve Binance ekosistemindeki DeFi popülaritesinin her gün artması gibi özellikler olduğu kaydedildi.

Uniswap içinde 5 ayrı blok zincirine bölünmüş olan toplamda 3.4 milyar dolarlık token’lar bulunuyor. Bu rakamın yaklaşık 2.6 milyar doları ise Uniswap’ın son güncellemesi olan V3’te bulunuyor.

Binance Haberleri

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl