Uniswap’ta bazı token’lara erişim sınırlandı

En büyük merkezi olmayan borsalardan Uniswap’ın şirketi Uniswap Labs, app.uniswap.org aracılığıyla bazı token’lara erişimi sınırlama kararı aldığını açıkladı. Bu token’ların, Uniswap protokolünde toplam hacmin çok küçük bir bölümünü oluşturduğu belirtilerek Github sayfasında erişimi sınırlanan token’ları içeren, 1000’den fazla token bulunan bir liste yayımlandı. Kararın gerekçesi ise değişen düzenleyici ortam olarak açıklandı.

Son dönemde kripto para piyasasına dönük olarak regülatör baskısı arttı. ABD, Asya, Avrupa ve dünyanın diğer bölgelerinde bu doğrultuda sıkı tedbirler alındı. Binance’in de aralarında olduğu bazı kripto para platformları, token’laştırılmış hisse senetlerini platformlarından kaldırdı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gensler, yakın zaman önce hem merkezi hem de merkezi olmayan platformlarda yer alan hisse senedi token’larının kuruma kayıtlı olması gerektiğini söylemişti.

Son olarak açıklamada, “Dünyanın her yerindeki kullanıcıları güçlendirebilecek güvenli, şeffaf ve sağlam bir finansal alt yapı sağlamak için DeFi endüstrisinin değerleriyle tutarlı bir şekilde ürünler geliştirmeye ve Uniswap protokolüne katkı sağlamaya devam edeceğiz.” denildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl